01:10 28.10.2023

Україна шкодує, що пропозиція про засудження дій ХАМАС та заклик про звільнення заручників не увійшла до остаточного тексту резолюції ГА ООН - МЗС

2 хв читати
Україна шкодує, що пропозиція про засудження дій ХАМАС та заклик про звільнення заручників не увійшла до остаточного тексту резолюції ГА ООН - МЗС

Україна шкодує, що внесена делегацією Канади разом із більш ніж двома десятками держав-членів ООН пропозиція про засудження терористичних дій ХАМАС та заклик про звільнення заручників не увійшла до остаточного тексту резолюції Генеральної Асамблеєю ООН, що закликає до "гуманітарного перемир'я" .

Як зазначається у коментарі Міністерства закордонних справ, Україна підтверджує свою позицію щодо засудження ракетних обстрілів та нападів озброєних угруповань ХАМАС проти населення Ізраїлю, а також взяття заручників, які призвели до нинішньої ескалації та гуманітарних страждань населення Ізраїлю та Палестини.

"У зв'язку з цим шкодуємо, що внесена делегацією Канади разом із більш ніж двома десятками держав-членів ООН пропозиція про засудження таких терористичних дій ХАМАС та заклик про звільнення заручників, підтриманий 88 голосами, не увійшла до остаточного тексту резолюції. Україна стала співавтором цієї поправки і розглядала її як один з основних елементів документа ГА", - сказано у коментарі після ухвалення ГА ООН резолюції щодо ситуації на Близькому Сході під назвою "Захист цивільних осіб та дотримання юридичних та гуманітарних зобов'язань".

Водночас у МЗС зазначили, що резолюція містить важливі положення щодо гуманітарного реагування на загрози для цивільного населення та цивільних об'єктів. Також Україна висловлює глибоке співчуття всім жертвам конфлікту та закликає до виконання положень резолюції, які вимагають забезпечити захист цивільних осіб та цивільних об'єктів, а також забезпечити та сприяти гуманітарному доступу цивільного населення у всьому секторі Газа до основних товарів та послуг.

“Підтримуємо заклик до забезпечення негайного, повного, постійного, безпечного та безперешкодного гуманітарного доступу для ООН, МКЧХ та всіх інших гуманітарних організацій, а також створення гуманітарних коридорів та інших ініціатив для сприяння наданню гуманітарної допомоги цивільному населенню. Україна закликає до повного виконання цих невідкладних завдань”, - наголосили у відомстві.

Також у МЗС наголосили, що близькосхідний мирний процес залишається основою будь-яких зусиль, спрямованих на відновлення регіональної стабільності та безпеки.

“Україна послідовно підтримує реалізацію принципу двох держав, Ізраїлю та Палестини, які житимуть поруч у світі та безпеці, і виступає за врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту за допомогою політико-дипломатичних засобів, зокрема, у рамках беззаперечного виконання сторонами відповідних резолюцій Ради безпеки ООН та інших міжнародних домовленостей ”, - зазначається у коментарі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ГУР: РФ на місяць може виробляти 30-40 одиниць ракет "Калібр", до 10 - "Оніксів" і стільки ж "Цирконів", до трьох - Х-69

Волонтери ТЧХУ та рятувальники ДСНС евакуювали 84 людини з багатоповерхівки Вишгорода, де виникла пожежа

Окупанти обстріляли село на Харківщині, загинула мирна жителька - Синєгубов

Кількість постраждалих унаслідок обстрілу Золочева Харківської області зросла до восьми осіб - МВС

Міноборони відкрило в Україні вже 19-й центр рекрутингу - в Ужгороді

Відомо про двох загиблих і шістьох поранених унаслідок обстрілу Гірника Донецької області - голова ОВА

Тенденція до збільшення кількості ДТП через водіння в нетверезому стані посилюється - патрульна поліція

Журналісти можуть відновити роботу у ВР для висвітлення сесій після великодніх свят - Юрчишин

Умєров розповів ірландському колезі про ситуацію на полі бою, закликав до інвестицій в українські оборонні компанії

До Києва прибула заступниця адміністратора USAID

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА