09:44 31.10.2023

Мінвідновлення отримало сповіщення про блокаду ПП на польсько-українському кордоні та готується до переговорів з ЄК

2 хв читати

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) отримало повідомлення про підготовку блокади пунктів пропуску (ПП) на українсько-польському кордоні та ініціювало зустріч із офіційними представниками Польщі та Єврокомісії (ЄК) для забезпечення стабільної роботи кордону.

Як повідомив заступник глави відомства Сергій Деркач у фейсбуці у вівторок, зустріч із представниками директорату Єврокомісії (DG MOVE) відбудеться сьогодні, 31 жовтня. Також відомство ініціювало зустріч із Міністерством інфраструктури Польщі.

Мінвідновлення при цьому розраховує порушити питання виконання спільних українсько-польських меморандумів щодо збільшення пропускної спроможності ПП і отримати спільні рішення, які допоможуть забезпечити стабільну роботу кордону, зазначив Деркач.

У повідомленні наголошується, що відсоток виконання зазначених меморандумів, підписаних Україною та Польщею, у жовтні знизився до 49,77% проти 65,81% у вересні, а кількість транспортних засобів, що перетнули українсько-польський кордон, зменшилася до 40,1 тис. проти 50,73 тис. відповідно.

"Восени, коли гостро відчувається морська блокада та сезонність, таке недотримання домовленостей шкодить всім. Іноземним перевізникам не менше, ніж українським. Мовою цифр: у цьому місяці фактично 40 тисяч вантажівок не перетнули кордон, хоча мали б, відповідно до затверджених меморандумами показників", - наголосив заступник міністра.

Раніше Міжнародна транспортна асоціація повідомила, що з 3 листопада польські перевізники планують на два місяці перекрити кордон із Україною. За інформацією Асоціації, перевізники висунули умови: повернення до системи видачі дозволів для українських перевізників, посилення правил перевезення за ЄКМТ, запровадження окремої черги в "є-Черга" для транспортних засобів із номерами Євросоюзу, створення окремої черги для порожніх фур, забезпечення доступу до системи "Шлях".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА