12:11 01.11.2023

Українці назвали корупцію і низькі доходи найголовнішими проблемами, крім війни - соцопитування КМІС

2 хв читати
Українці назвали корупцію і низькі доходи найголовнішими проблемами, крім війни - соцопитування КМІС

Проблемами, які найбільше їх непокоять, окрім війни, українці насамперед називають корупцію (63%) і низькі зарплати та пенсії (46%), свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного з 30 вересня до 13 жовтня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Важливими проблемами українці також назвали високі комунальні тарифи (24%), демографічні ризики (22%), безробіття (20%), відсутність запрошення з боку НАТО (15%), ризики згортання демократії та загрозу авторитаризму (9%), ризики невчасних перемовин щодо вступу до ЄС, надто повільне відновлення зруйнованих регіонів (по 8%), скорочення бюджетів місцевих громад (7%), недостатню допомогу переселенцям (5%), зниження темпів дорожнього будівництва (3%).

У всіх макрорегіонах найбільше респондентів говорять про корупцію та низькі зарплати/пенсії, проте на сході дещо менше, ніж в інших макрорегіонах, і суттєво більше - про високі комунальні тарифи, безробіття та надто повільне відновлення.

Більшість респондентів (54%) переконані, що насамперед боротися з корупцією мають нові антикорупційні органи, створені після 2014 року. Водночас досить багато респондентів також говорять про президента або Офіс президента (43%) і традиційні правоохоронні органи: поліція, СБУ, прокуратура. У регіональному розрізі ці настрої відрізняються несуттєво.

"Корупція залишається потужним тригером для українців і, окрім Перемоги, українці прагнуть ефективної боротьби з корупцією... Питання власного добробуту (наприклад пенсії/зарплати, безробіття чи тарифи) менше непокоїть населення, аніж несправедливість через корупцію... Громадськість очікує активних дій влади на різних рівнях щодо подолання корупції. Нагадаємо, що 59% українців усе-таки схиляються до думки, що є спроби боротьби з корупцією і є позитивні зміни, тож не варто говорити про безнадійність ситуації та приреченість. Українці бачать світло наприкінці тунелю, тому важлива злагоджена командна робота влади та громадськості для позитивних зрушень", - зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Під час опитування методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) було опитано 2 007 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України. За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і дизайн-ефектом 1,1) не перевищувала 2,4% для показників біля 50% і 1,1% для показників біля 5%, але в умовах війни до неї додають певне систематичне відхилення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У ЧЕРНІГОВІ ЧУТИ ВИБУХИ. ПОВІТРЯНІ СИЛИ ПОПЕРЕДЖАЛИ ПРО РАКЕТНУ НЕБЕЗПЕКУ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

Ворог продовжує обстрілювати Херсонську область, поранено п'ятьох людей

За добу на Харківщині внаслідок ворожих обстрілів зруйновано житлові та адмінбудівлі, постраждали двоє цивільних

Ворог за добу здійснив 216 ударів по восьми населених пунктах Запорізької області

У Білопіллі залишилися без світла 746 абонентів через пошкодження лінії електропередачі в результаті обстрілів

Росіяни за добу втратили 710 осіб - Генштаб ЗСУ

Росіяни обстріляли Нікополь з артилерії та дронами, є поранена і пошкодження

ЗС України утримують оборону, відбивають ворожі атаки на шести напрямках

Клієнти банків зможуть надсилати довідки про доходи та низку інших документів через "Дію"

Росіяни за добу здійснили два ракетні та 64 авіаудари

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА