Інтерфакс-Україна
13:52 02.11.2023

Експорт морським коридором досяг 1,5 млн тонн і зростатиме - ВМС України

2 хв читати
Експорт морським коридором досяг 1,5 млн тонн і зростатиме - ВМС України

Морський коридор перетворився з експортного на експортно-імпортний, ставки страхування значно знизилися, експорт морем сягає 1,5 млн тонн і зростатиме, заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу Freeдом.

Він акцентував увагу, що "морський зерновий коридор працює".

"Також ми вважаємо, що кількість суден збільшуватиметься… Тобто найсміливіші пішли, незалежно від того, що були досить високі ставки зі страхування - близько 5% від вартості судна вантажу, наскільки мені відомо. Знайшлися сміливці, які пішли першими", - констатував речник ВМС.

За його інформацією, морським коридором уже зайшли в порти України понад 70 суден, "думаю, вже ближче до 80", і близько 60 вийшли.

"Це сприяло значному зниженню страхових ставок. Крім того, цей канал уже перетворився не лише на експортний, а й на експортно-імпортний, що теж важливо", - сказав спікер.

Він наголосив, що Військово-морські сили ЗСУ докладають максимум зусиль для безпеки морського коридору.

"Звичайно, росіянам це дуже не подобається. Звичайно, їм це стоїть поперек горла, те, що обійшлося без них, те, що вони не можуть "обілечувати", ось є таке слово у росіян. І ось це саме те, на чому вони звикли грати, той геополітичний інструмент, який їм був дуже зручний у морі", - пояснив Плетенчук і додав, що ВМС робитимуть усе можливе для розширення цього каналу.

За його інформацією, експорт морським зерновим каналом наближається до позначки в 1,6 млн тонн. "Це досить багато вже", - резюмував речник ВМС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак провів онлайн-розмову з радниками лідерів країн Північної Європи, Балтії та керівників Євросоюзу

Сили оборони відбили з початку доби 124 ворожі атаки - Генштаб

Досвід України спонукає НАТО до п'ятикратного посилення ППО - Рютте

Сибіга провів зустріч з послами G7 та ЄС напередодні саміту Великої Сімки

Єрмак і Будріс обговорили посилення санкцій проти Росії

Волонтери УЧХ надали першу допомогу постраждалому від ворожого дрона у Нікополі

Понад півтори доби триває ліквідація пожежі та аварійно-рятувальні роботи на цивільному підприємстві у Харкові після масованого ворожого удару

Через ворожий удар по Купʼянську поранено пенсіонера

МЗС Литви: Докладаємо зусиль, аби у 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ увійшов "Північний потік" та Росатом

Найбільші інтенсивні бойові дії на покровському напрямку, прикордонні Сумщини та у районах Курської операції - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА