18:28 02.11.2023

Київрада затвердила План дій "Зелене місто" для вирішення питань кліматичних змін - КМДА

2 хв читати
Київрада затвердила План дій "Зелене місто" для вирішення питань кліматичних змін - КМДА

Депутати Київської міської ради затвердили План дій "Зелене місто" - комплекс із 20 пакетних заходів для вирішення питань кліматичних змін і довкілля в плануванні розвитку міста, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Документ містить розроблені заходи у сфері транспорту, сталої міської мобільності, енергоефективності, водопостачання та водовідведення, управління відходами, збереження довкілля та різноманіття, цифровізації міського господарства та управління даними. Орієнтовне потенційне залучення інвестицій для реалізації заходів Плану дій "Зелене місто" - близько EUR2,5 млрд", - зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Зазначено, що джерелами фінансування можуть бути кошти міського бюджету, міжнародних фінансових організацій або приватний капітал у вигляді інвестицій.

Затверджений План дій "Зелене місто" для Києва розроблено за експертної підтримки міжнародних компаній "УС Аткінс Інтернешнл Лімітед" (WS Atkins International Limited) у консорціумі з ПІІ "Білфінгер Тебодін Україна" (CFI Bilfinger Tebodin Ukraine) в межах Програми ЄБРР "Зелені міста" за фінансової підтримки уряду Швеції.

"Провели кілька презентацій і консультацій-семінарів із громадськістю, науковцями, освітянами, представниками бізнесу та громадських організацій. Загалом участь у консультаціях взяли понад 120 організацій. Опрацьовано понад 200 пропозицій і коментарів відповідно до процедур Стратегічної екологічної оцінки. Участь в обговореннях узяли громадські організації, державні установи, Європейський банк реконструкції та розвитку і, найголовніше, - містяни, які вболівають за трансформацію Києва в екологічно свідоме й "розумне" місто", - зазначив Поворозник.

Він також додав, що повномасштабне вторгнення змусило актуалізувати фактично підготовлений документ. Зокрема, у ньому передбачено заходи з енергоефективності, необхідність яких диктує сьогодення. Йдеться про обладнання квартальних котелень альтернативними джерелами електричного живлення, що працюють на різних видах палива; встановлення додаткового обладнання для когенерації теплової та електричної енергії; закупівлю мобільних (пересувних) котелень для аварійного теплопостачання.

Робота над Планом дій "Зелене місто" розпочалася 2019 року, коли Київська міська державна адміністрація та Європейський банк реконструкції та розвитку уклали меморандум про приєднання столиці до програми ЄБРР "Зелені міста".

Для підготовки Плану дій "Зелене місто" застосовували методологію Програми "Зелені міста", яку розробила Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Міжнародна рада місцевих природоохоронних ініціатив (МРМПІ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА