Інтерфакс-Україна
11:42 13.11.2023

Населення України у 2033 р. може становити від 26 до 35 млн осіб - директор Інституту демографії

1 хв читати
Населення України у 2033 р. може становити від 26 до 35 млн осіб - директор Інституту демографії

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.Птухи Елла Лібанова прогнозує, що чисельність населення України у 2033 році буде в межах від 26 до 35 млн людей.

"Буде погано. Значно гірше, ніж хтось може собі уявити. Варіація прогнозу на 2033 рік, на 10 років ми робили, - від 26 до 35 млн у кордонах 1991 року", - сказала Лібанова в ефірі національного телемарафону в понеділок, відповідаючи на запитання про демографічну ситуацію в Україні в майбутньому.

Директор Інституту демографії наголосила, що про повернення до показника 45 млн людей не йдеться.

"Це довга розмова про потенціал демографічного зростання, про старе населення, про втрати через низьку народжуваність, про втрати через зависоку дочасну смертність, особливо чоловіків, до цього додалася міграція, яка на сьогодні перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки - все погано, дуже погано", - додала вона.

Як повідомлялося, раніше Лібанова заявила, що, на її думку, Україні не вдасться повернути більше, ніж половину військових мігрантів.

Водночас вона вважає, що держава не повинна надавати мігрантам, які залиши Україну через війну, преференції для повернення з-за кордону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Переговори про передання Україні винищувачів МіГ-29 взамін за доступ до дронових й ракетних технологій тривають – Генштаб Війська Польського

Міноборони Великої Британії повідомило про загибель військовослужбовця в Україні

Постпред України заявив на Радбезі ООН, що Україна не торгує суверенітетом і територією

Російський НПЗ у Сизрані припинив роботу внаслідок пошкодження українськими дронами - ЗМІ

Очільник Міненерго звільнив всіх членів наглядової ради УРМ

Співробітник ТЦК у Львівській області зазнав нападу і був травмований під час перевірки документів – ОК Захід

Сили оборони відбили з початку доби 164 ворожі атаки - Генштаб

Порошенко ініціює передачу військовим коштів з корупційних схем в енергетиці

ЗС України остаточно завершили перехід на корпусну систему – Сирський

Шестеро дітей отримали поранення через необережне поводження дорослого зі зброєю в Сумах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА