Інтерфакс-Україна
13:25 13.11.2023

Рада ЄС підготує для грудневого саміту питання про військову допомогу Україні - глава МЗС Франції

2 хв читати
Рада ЄС підготує для грудневого саміту питання про військову допомогу Україні - глава МЗС Франції

Глава МЗС Франції Катрін Колонна наголошує на важливості розблокування восьмого траншу військової допомоги Євросоюзу Україні, Рада ЄС доручить керівнику європейської дипломатії Жозепу Боррелю, зважаючи на грудневий саміт ЄС, обговорити з Києвом потреби України в сфері безпеки.

"Конкретно, йдеться про продовження нашої підтримки України через Європейський фонд миру, також через продовження підготовки (українських військовослужбовців – ІФ-У) з розмінування, з боротьби проти кіберзагроз та інших напрямів. Ми підтримуємо Україну і продовжимо це робити", - сказала Колонна журналістам у понеділок у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС.

За її словами, після дискусії на раді та після доручення високому представнику ЄС із закордонних справ Боррелю дискусія з цього питання перейде на рівень глав держав і урядів країн Євросоюзу на засіданні Європейської ради в середині грудня.

Вона відзначила "прогрес України на шляху до Європейського союзу". Глава МЗС Франції назвала "важливими і примітними" зусилля Києва з реалізації необхідних для вступу до ЄС реформ у складних умовах.

Міністр також наголосила на важливості розблокування восьмого траншу військової допомоги Євросоюзу Україні. "Я не розумію тривалу обструкцію з боку однієї держави-члена. Це не обґрунтовано. І паралельно нам потрібно просунутися в питанні дванадцятого пакета нових санкцій і більш рішучої боротьби проти їх обходу", - заявила глава МЗС Франції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міненерго підтвердило, що внаслідок атаки РФ по енергетиці майже повністю знеструмлені Дніпропетровська і Запорізька області

"Укрзалізниця" перевела всі потяги в Дніпропетровській та Запорізькій області на резервну теплотягу

На Дніпропетровщині закликали запасатися водою, а в Запоріжжі очікують відновлення водопостачання

На Дніпропетровщині застосували аварійні відключення е/е через ворожу атаку

Ворожі БпЛА вдарили по Запоріжжю, в місті перебої зі світлом та водопостачанням

Пік негоди 8-9 січня: служби Київщини у стані підвищеної готовності

Рух на трасі Київ-Чоп зі сторони Рівного ускладнений через ДТП - поліція

Верховний суд Швеції поставив крапку в справі пов’язаних із Коломойським компаній проти "Укрнафти" на $6 млрд

Кабмін доручив відомствам підготуватися до значного погіршення погоди через циклон

Україна відреагувала на звернення щодо полоненого громадянина Гани та запросила главу МЗС країни до Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА