11:31 14.11.2023

Костін на зустрічі з представниками комісії ООН: Тортури і сексуальне насильство документуємо скрізь, де були ворожі війська

2 хв читати
Костін на зустрічі з представниками комісії ООН: Тортури і сексуальне насильство документуємо скрізь, де були ворожі війська

РФ використовує тортури і сексуальне насильство як зброю війни, лише в Херсонській області виявлено 11 катівень, облаштованих окупантами, зазначає генеральний прокурор Андрій Костін.

Як повідомляє Офіс генпрокурора в телеграм-каналі у вівторок, про це Костін заявив під час зустрічі з представниками Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.

За інформацією відомства, генпрокурор обговорив із комісарами Еріком Мьозе, Пабло де Грейффом, Вріндою Гровер і членами команди комісії подальшу співпрацю для забезпечення відповідальності РФ за міжнародні злочини.

Костін зазначив, що Україна високо цінує роботу комісії та висвітлення в її звітах важливих аспектів злочинів цієї категорії.

"Росія систематично використовує катування та сексуальне насильство як зброю війни. Ми документуємо такі злочини всюди, де перебували російські війська", - наведено в повідомленні слова Костіна.

Генпрокурор повідомив, що за результатами розслідування у звільнених районах Херсонської області виявлено 11 місць катувань, а в Харківській області розслідують понад 100 кримінальних проваджень, у яких встановлено понад 700 потерпілих.

За словами Костіна, такі патерни можна спостерігати і в інших деокупованих областях. "На сьогодні ідентифіковано 172 підозрюваних, до суду направлено обвинувальні акти щодо 141 особи, 39 осіб засуджено за катування та жорстоке поводження з цивільними", - уточнюють у відомстві.

Учасники зустрічі також обговорили питання примусової депортації українських дітей та незаконне утримання агресором цивільних осіб.

"Переконаний: ворог чинить масові злочини проти наших дітей та цивільних, аби знищити нашу національну та культурну ідентичність, що вказує на злочин геноциду", - наголосив Костін.

У цьому контексті генпрокурор наголосив на необхідності об'єднання зусиль світової спільноти для забезпечення ефективної протидії та притягнення до відповідальності за всі злочини, скоєні проти України та українців.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА