19:11 14.11.2023

Координаційний штаб із військовополонених надіслав відкритого листа до МКЧХ через бездіяльність РФ у питанні початку роботи змішаної медкомісії

1 хв читати

Секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими бригадний генерал Дмитро Усов ініціював звернення до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у зв'язку з порушенням РФ "усіх розумних" термінів узгодження кандидатур лікарів із нейтральних країн для участі в змішаній медичній комісії.

Як повідомили у пресслужбі Координаційного штабу, у серпні 2023 року Україна ухвалила рішення про створення змішаних медичних комісій, і вже в серпні та вересні 2023 року було пройдено та завершено всі внутрішньодержавні процедури щодо початку роботи змішаних медичних комісій (ЗМК).

"Усі погодження, необхідні для початку роботи, були надані місії Міжнародного комітету Червоного Хреста. Але станом на середину листопада МКЧХ не отримав узгодження про можливість роботи ЗМК від країни-агресора", - ідеться в повідомленні.

Секретар Штабу Усов наголосив, що такою свідомою бездіяльністю країна-агресор укотре грубо порушує взяті на себе зобов'язання згідно з Третьою Женевською конвенцією.

"Україна наполягає, щоб МКЧХ та інші міжнародні організації вжили вичерпних заходів, щоб змусити РФ виконати свої зобов'язання", - закликали у Штабі.

У серпні представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив, що Україна оголошує про створення змішаних медичних комісій для обміну полоненими. Згідно з Женевськими конвенціями, до комісії залучають трьох лікарів: одного лікаря від країни, яка утримує військовополонених, і двох лікарів від нейтральних країн.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА