Інтерфакс-Україна
06:59 15.11.2023

15 листопада: Яке сьогодні свято

3 хв читати
15 листопада: Яке сьогодні свято

ДЕНЬ 630 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 630 RUSSIAN AGRESSION

15 листопада відзначають Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів, День вторинної переробки, День географічних інформаційних систем.

У Бельгії - День короля, День проголошення Республіки Бразилія, в Японії - Сіті-Го-Сан - свято дітей, в Австрії - День пам'яті Леопольда, Святого покровителя Австрії.

Православна церква - початок Різдвяного посту, священномучеників Гурія, Самона і Авіва.

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів проводять щорічно в середу другого або третього тижня листопада з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), із 2002 року.

Хронічна обструктивна хвороба легенів (ХОЗЛ) - загальна назва для низки захворювань, за яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легенів. Терміни "хронічний бронхіт" і "емфізема", які використовувалися раніше, більше не вживаються, вони включені в поняття ХОЗЛ.

За оцінками ВООЗ, на хронічну обструктивну хворобу легенів страждають 210 мільйонів осіб. Майже 90% випадків смерті від ХОЗЛ трапляється в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

День вторинної переробки

Щорічно 15 листопада в низці країн відзначають екологічне свято - Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки, з метою привернення уваги влади, громадськості та промислових структур до цієї теми.

Головні завдання вторинної переробки - розв'язання проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції завдяки використанню дешевшої сировини та боротьба із забрудненням довкілля.

Свою історію свято веде з 1997 року, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day ("День, коли Америка переробляє відходи"), який проводили екологи з метою заохочення американців, що здають відходи на вторинну переробку і купують продукцію, зроблену з вторинної сировини.

Ще цього дня:

1904 - Було запатентовано бритву зі змінними лезами;

1918 - Розпочалося очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського;

1920 - У Женеві відбулося перше засідання Асамблеї Ліги Націй, створеної в 1919 р.;

1933 - Випробувальний рейс здійснив перший радянський тролейбус ЛК-1;

1940 - Понад 500 літаків Люфтваффе провели масоване 10-годинне бомбардування міста Ковентрі (Велика Британія).

1945 - В Аугсбургу групою українських учених, які перебували в еміграції, засновано Українську вільну академію наук. Першим президентом УВАН обрали Дмитра Дорошенка;

1957 - Відбувся перший політ міжконтинентального пасажирського літака Ту-144;

1960 - У море вийшов перший американський підводний човен класу типу "Джордж Вашингтон" із ядерними ракетами на борту;

1990 - Після скасування в березні 1990р. Верховною Радою СРСР 6-ї статті Конституції СРСР, яка утримувала для КПРС монополію на владу, Міністерством юстиції УРСР була зареєстрована першою в Україні як політична партія Українська республіканська партія;

2001 - У Сумах закінчила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами;

2004 - На Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбулися перші відкриті дебати кандидатів на пост Президента України - В. Ющенка та В. Януковича.

Церковне свято

15 листопада, у православному календарі день пам'яті Гурія і Самона. Гурій і Самон були двома правовірними, які жили поблизу міста Едеса у відокремлених місцях, де служили Богу в пості та молитві. Вони також наставляли інших на шлях правди і навертали багатьох від ідолопоклонства. За це їх схопили і поставили перед суддею Антоніном, який вимагав від них, щоб вони вклонилися богові Дею і принесли кадило в храм. Гурій і Самон відмовилися відступитися від своєї віри і зазнали жорстоких тортур. Нарешті, вони були страчені і отримали вінці мучеництва.

Іменини: Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Пилип, Хома.

ОСТАННЄ

Сибіга заявляє про необхідність точної інформації на шляху до миру: російські наступальні дії вичерпали себе, а Україна стабілізувала лінію фронту

На фестивалі "Книжкова країна ІІІ" реалізовано книжок на 28 млн грн

Помер один із постраждалих внаслідок ракетного удару по Києву 24 квітня, кількість загиблих вже 13

Сирський про БЗВП: Зосереджуємо зусилля на комплектуванні посад інструкторів

Єврокомісія: Росія не зацікавлена в мирі, участь північнокорейців – це "відчайдушні" пошуки допомоги

На Харківщині через детонацію снаряда загинули двоє чоловіків

Заморозки очікуються в Україні в ніч проти вівторка, вдень 16-21° тепла

Україна втратила винищувач Су-27, пілот катапультувався

Мінкультури планує запустити Платформу культурного відновлення для регіонів

В Новоекономічному Донецької області троє загиблих внаслідок ворожої атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА