19:35 15.11.2023

Президент Фінляндії підтримує обмеження перетину кордону з РФ - ЗМІ

2 хв читати
Президент Фінляндії підтримує обмеження перетину кордону з РФ - ЗМІ

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо підтримав пропозицію уряду обмежити перетин кордону республіки.

"За словами Нііністьо, він кілька разів обговорював ситуацію на східному кордоні з прем'єр-міністром Петтері Орпо і міністром внутрішніх справ Марі Рантанен. Він сказав, що підтримує обмеження на прикордонний рух, запроваджені законом про прикордонну охорону", - наводить у середу портал Yle його слова, сказані журналістам під час візиту до Німеччини.

"Я думаю, що зараз ми маємо зрозуміти, що це не припиниться саме по собі", - сказав Нііністьо.

За словами президента, Фінляндія може зіткнутися з непростою ситуацією на східному кордоні. За його словами, припинення потоку прохачів притулку потребуватиме "дуже чітких фінських заходів".

Нііністьо скептично поставився до того, що використання наявних дипломатичних контактів із Росією може сприяти вирішенню проблеми прохачів притулку.

"Звісно, їх можна використовувати, але практична користь може бути мінімальною", - вважає Нііністьо.

Як повідомила у вівторок міністр внутрішніх справ Марі Рантанен, очолюване нею відомство в терміновому порядку готує для уряду пропозиції про обмеження перетину кордону.

МВС готує пропозиції у зв'язку зі зростанням спроб незаконного перетину кордону з боку Росії. Так, за даними прикордонного департаменту, останнім часом через прикордонні переходи Ваалімаа, Нуямаа та Іматра в південно-східній Фінляндії щодня кордон без необхідних документів намагаються перетнути по кілька десятків осіб, переважно іноземців, які використовують Росію як транзитну країну.

При цьому прикордонники зазначають, що їхні російські колеги, які раніше не пропускали людей без відповідних документів у бік Фінляндії, тепер нехтують цим.

Yle наводить дані Прикордонної служби, що "ситуація видається організованою". А міністр оборони Антті Хяккянен заявив у вівторок, що "ознаки вказують на контрольований в'їзд".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Раді пропонують відкликати Безуглу з посади заступниці голови комітету з нацбезпеки

Жовква: Наступні п'ять років - це вікно можливостей, яке Україна та ЄС мають використати дуже мудро

До Києва прибула Консультаційна група високого рівня з питань вступу України до ЄС

Перші EUR1,4 млрд непередбачених доходів від знерухомлених росактивів надійдуть до Європейського мирного фонду наступного тижня і підуть на військову допомогу Україні

Угорщина продовжує блокувати виплату чергового траншу до Європейського мирного фонду для України - Боррель

Боррель: Діяльність Орбана проти політики ЄС має наслідки - я прийняв рішення провести наступне неформальне засідання не в Будапешті, а в Брюсселі

Ворог завдав ракетного удару по Одещині, пошкоджена адмінбудівля приватного підприємства, склади, цивільні автомобілі

Буданов про вбивство Фаріон: Ми не маємо права терпіти подібні злочини і продовжимо захищати Україну як на фронті, так і всередині нашої держави

Підозрювані у заволодінні майже 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива "Енергоатому" постануть перед судом - САП

Кількість бронювань у "Дії" перевищила 34 тис. менше ніж за тиждень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА