20:08 15.11.2023

Литва розширила список заборонених до перевезення через країну товарів подвійного призначення

2 хв читати
Литва розширила список заборонених до перевезення через країну товарів подвійного призначення

Литовський уряд у середу доповнив національний список товарів подвійного призначення, заборонених до перевезення суходолом через Литву, повідомляє агентство BNS.

"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб знизити технічні можливості Росії та Білорусі вести бойові дії на Україні. Ще в червні ми обмежили експорт товарів подвійного призначення, які експортуються в країни Центральної Азії через Литву, Білорусь і Росію і можуть бути використані в бойових діях в Україні. Бачачи необхідність посилити наші рішення, ми запроваджуємо додаткові обмеження", - сказала міністр економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте, коментуючи рішення уряду.

В урядовій постанові уточнюється, що до списку ввійшли центри механічного оброблення, токарні, свердлильні, розточувальні, фрезерні, різьбонарізні верстати, оптичні та напівпровідникові носії інформації, літій-діоксид, марганцеві гальванічні елементи та батареї, транспортні засоби для перевезення вантажів і барометри.

У червні уряд Литви заборонив сухопутне транспортування через країну 57 товарів подвійного призначення, переважно продукції з мікроелектронікою та напівпровідниками.

Раніше повідомлялося, що деякі типи верстатів і деталей до них можуть бути заборонені до експорту в Росію з ЄС у рамках підготовлюваного чергового пакета санкцій Євросоюзу. За даними Bloomberg, йдеться про "верстати й деталі до них, які можуть бути використані для виробництва зброї". Крім того, за даними Bloomberg, Брюссель розглядає можливість обмежень на такі товари, як літієві батареї, термостати, деякі хімікати, двигуни для безпілотників.

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) 17 листопада планує обговорити пропозиції щодо нового пакета обмежувальних заходів щодо Росії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА