Інтерфакс-Україна
21:47 15.11.2023

Заступник міністра оборони: Україна посилює інтенсивність спільної роботи з НАТО у 2023 році

2 хв читати
Заступник міністра оборони: Україна посилює інтенсивність спільної роботи з НАТО у 2023 році

Україна посилює інтенсивність спільної роботи з НАТО у 2023 році, зокрема, з підготовки науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами Альянсу, повідомив заступник міністра оборони Олександр Павлюк.

"Особливо посилюємо інтенсивність спільної роботи цього року. Якщо у 2022 році реалізовано близько 100 заходів за участю 965 представників ЗСУ, то зараз - уже 169 заходів і майже 1700 учасників", - написав Павлюк у телеграм-каналі в середу ввечері за підсумками зустрічі з директором Програми DEEP Маріушем Солісом.

Зокрема, йдеться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP) та в частині посилення мовних спроможностей.

За словами Павлюка, програма DEEP є потужним інструментом, який понад 10 років допомагає Україні вдосконалювати та підвищувати сумісність освіти з Альянсом. Проведено близько 1000 заходів. Понад 12 тисяч військовослужбовців і викладачів у рамках DEEP пройшли підготовку та підвищення кваліфікації.

Також триває підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.

"Зазначу, що за сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів щодо змін у вищій військовій освіті. Зокрема, дорожня карта удосконалення мовної підготовки у Збройних Силах України, а також Концепція трансформації системи військової освіти", - наголосив заступник міністра.

Для реалізації намічених амбітних планів Україні знадобиться допомога іноземних радників, експертів НАТО та Програми DEEP. З цією метою у 2023 році, за словами Павлюка, розроблено "Візію системи патронажу" держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України". "Завдання - інтеграція системи військової освіти України до європейського військово-освітнього простору шляхом впровадження архітектури всеосяжного навчання", - зазначив він.

Павлюк також висловив сподівання, що Програма DEEP також долучиться до реалізації Візії та надасть необхідне сприяння розвитку цієї ініціативи.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США оновили офіційну позицію щодо походження COVID-19, Білий дім схиляється до версії про лабораторний витік

США зменшать військову присутність у Сирії в межах перегрупування сил

Трамп і Стармер обговорили торгівлю, війну в Україні та безпеку на Близькому Сході

Консервативна партія Канади передасть Україні заморожені російські активи на суму $22 млрд

США можуть визнати Крим російським у межах мирної угоди з Україною — ЗМІ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА