11:21 17.11.2023

Сформовано Раду Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України

2 хв читати

Конференція країн-учасниць Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, обрала сімох членів Ради Реєстру, її перше засідання відбудеться в Гаазі в грудні, повідомляє пресслужба Ради Європи.

"Конференція країн-учасниць Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, зібралася на третє засідання 16 листопада та обрала сімох членів Ради Реєстру", - йдеться в повідомленні пресслужби Ради Європи. 

Як повідомляється, з 18 кандидатів (дев'ять чоловіків і дев'ять жінок) із чотирьох різних континентів обрано на трирічний термін (з можливістю продовження один раз) Юлію Кирпу (Україна), Норберта Вюлера (Німеччина), К'яру Джорджетті (Італія), Роберта Спано (Ісландія), Вейо Гейсканена (Фінляндія), Люсі Рід (США, США) та Александру Менжиковську (Польща).

Як зазначається в повідомленні, Рада є одним з "основних органів Реєстру і має вирішальне значення для його функціонування. Вона пропонуватиме правила і положення, що регулюють роботу Реєстру, і несе відповідальність за реєстрацію правомочних претензій у Реєстрі".

Як повідомляється, Рада проведе своє перше засідання в Гаазі (Нідерланди) у грудні.

На сьогодні в Реєстрі збитків для України беруть участь 43 країни та Євросоюз.

"Реєстр розташований у Гаазі, він буде реєстром доказів і позовів про відшкодування, збитків або шкоди, завданих усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна міжнародно протиправними діями Росії в Україні або проти неї. Це перший крок до створення міжнародного механізму компенсації жертвам цієї агресії. Мета полягає в тому, щоб Реєстр міг почати приймати претензії в першому кварталі 2024 року", - зазначається в повідомленні. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА