Інтерфакс-Україна
17:02 21.11.2023

ВР перейменувала Верховний Суд України на Верховний Суд, виконавши рішення КС

1 хв читати
ВР перейменувала Верховний Суд України на Верховний Суд, виконавши рішення КС

Верховна Рада привела у відповідність до рішення Конституційного Суду закон "Про судоустрій і статус суддів" і перейменувала Верховний Суд України на Верховний Суд.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос") у своєму телеграм-каналі, за відповідний законопроєкт №5456-д про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про судоустрій і статус суддів" у цілому проголосував 251 народний депутат на пленарному засіданні українського парламенту у вівторок.

Згідно із законопроєктом, після перейменування Верховний Суд продовжує діяти як вищий суд у системі судоустрою держави. Законопроєкт обумовлює, що судді Верховного Суду України, обрані на посади до набуття чинності законом "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", продовжують здійснювати свої повноваження у Верховному Суді до звільнення або припинення їхніх повноважень із підстав, визначених Основним законом.

Працівники апарату Верховного Суду України, повноваження яких не припинено, переводяться за їхньою особистою заявою без обов'язкового проведення конкурсу на рівнозначні посади до апарату Верховного Суду в порядку, встановленому законом.

Верховний Суд діє на матеріально-технічній базі Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищих господарського та адміністративного судів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА