16:12 23.11.2023

Київрада вимагає від уряду скасувати постанову, яка може паралізувати роботу волонтерів в Україні

2 хв читати
Київрада вимагає від уряду скасувати постанову, яка може паралізувати роботу волонтерів в Україні

Київська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови №953 "Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану" та ведення суспільного діалогу.

Таке звернення підтримали сьогодні, 23 листопада, на пленарному засіданні Київської міської ради 69 депутатів, повідомляє пресслужба міськради.

Як зазначив заступник міського голови - секретар Київради Володимир Бондаренко, постанова Кабміну, що набере чинності з 1 грудня 2023 року, значно посилить вимоги до документального оформлення гуманітарної допомоги, що надходить від благодійних організацій та організацій-донорів з-за кордону.

"Реалізація цієї Постанови може повністю паралізувати роботу волонтерських організацій у питаннях прийому та розподілу гуманітарних вантажів. "20 кіл пекла" - саме так охрестили волонтери порядок із 20 пунктів, виконати які пропонує Уряд, щоб гуманітарна допомога дісталася до того, хто її потребує", - заявив Бондаренко.

Так, пояснив він, згідно з новими вимогами, дозвіл на пропуск гуманітарної допомоги на територію України надаватиметься виключно після її попередньої реєстрації в автоматизованій системі.

"Часто вантаж іноземних донорів формується з тисячі приватних пожертв громадян інших країн, тому ніхто не складатиме детальний перелік донорської допомоги. Буде: "беріть або відмовляйтесь". Українським волонтерським організаціям доведеться відмовлятися від гуманітарних вантажів просто через формальну бюрократичну вимогу", - наголосив Бондаренко.

Крім того, у порядку визначено стислі терміни в доставці та розподілі гуманітарних вантажів. Непередбачувані умови війни не дають змоги завжди їх дотримуватися.

Також порядком передбачено обов'язковий електронний звіт від кінцевого одержувача гуманітарної допомоги.

"Цікаво, як урядовці уявляють можливість отримати звіт від військових "на нулі" з окопів або від мешканців прифронтових міст, які щодня перебувають під ворожими обстрілами", - наголосив Бондаренко.

Він зазначив, що, крім цих трьох, є ще 17 пунктів, недотримання яких становить загрозу для волонтерської організації бути виключеною з одержувачів міжнародної гуманітарної допомоги.

"Фактично з 1 грудня 2023 року діяльність волонтерських організацій у забезпеченні гуманітарної допомоги буде поза законом та у правоохоронних органів з’являться підстави порушувати щодо волонтерів карні справи. Уряд має розуміти, що новим порядком зупиняє допомогу нашим військовим та мільйонам простих українців, які її критично потребують. Не заперечуємо, що потрібно покращувати облік гуманітарних вантажів, але влада має спершу запитати думку у волонтерів, а не спускати чергове рішення згори. Ми закликаємо Кабінет Міністрів України скасувати або відтермінувати набрання чинності постановою №953 та розпочати системний діалог із волонтерами задля реального забезпечення сприятливих умов для здійснення їхньої діяльності. Бюрократією Перемогу не здобудеш! Маємо спільно діяти заради Перемоги", - додав Бондаренко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Покровськ залишається оперативною метою російських військ, попри відкриття нового фронту на Харківщині - британська розвідка

Лондон передав у дар Україні автомобілі в межах програми Ulez для використання в гуманітарних цілях

Десятеро українських військових пройшли в Нідерландах навчання з обслуговування винищувачів F-16

ДБР викрило правоохоронців із Донецької області, які безпідставно нарахували понад 2,6 млн грн бойових доплат підлеглим

"Суспільне" розширює виробництво власного контенту на "Першому" і продовжить обмін контентом із усіма учасниками марафону "Єдині новини"

Запобіжний захід для заступника міністра агрополітики Дмитрасевича збережено - Апеляційна палата

Від початку доби відбулося 37 бойових зіткнень, найгарячіша ситуація на покровському напрямку - Генштаб

Ініціатива щодо посилення української ППО вже зібрала майже мільярд євро - МЗС Німеччини

США передали Харкову спецобладнання для відновлення електромереж

В Україні активно розвивається серійне виробництво наземних дронів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА