07:01 25.11.2023

У Молдові ухвалено закон про порядок застосування в республіці міжнародних санкцій

2 хв читати
У Молдові ухвалено закон про порядок застосування в республіці міжнародних санкцій

Парламент Молдови в п'ятницю ухвалив в остаточному читанні закон про порядок застосування міжнародних санкцій у республіці.

Ухвалений закон роз'яснює деякі поняття і концепції, які відіграють важливу роль при застосуванні міжнародних санкцій у Молдові. Документ прописує механізм "заморожування" активів осіб, які підпали під санкції. У законі закріплено низку положень, що стосуються звітності про ці активи, встановлення контролю над ними і блокування.

"Суб'єктами, щодо яких застосовуватимуться обмежувальні заходи, є фізичні та юридичні особи Республіки Молдова та з-за кордону", - йдеться в документі.

Для нагляду і введення санкцій буде створено окрему міжвідомчу раду.

Ухвалення закону - частина плану дій щодо реалізації заходів, запропонованих Єврокомісією у висновку щодо початку переговорів про вступ Молдови до ЄС (зобов'язання з деолігархізації). Крім того, закон спрямований на те, щоб застосувати в Молдові міжнародні санкції, накладені Євросоюзом, США, Канадою, Швейцарією та іншими країнами щодо збіглих молдовських олігархів Володимира Плахотнюка, Ілана Шора, В'ячеслава Платона і людей з їхнього найближчого оточення.

За ухвалення закону одноголосно проголосувала фракція панівної партії "Дія і солідарність" у кількості 62 депутатів. Опозиція в особі Блоку комуністів і соціалістів бойкотувала засідання парламенту, оскільки парламентська більшість відмовилася виключити з порядку денного питання про продовження режиму надзвичайного стану.

Раніше опозиція в парламенті виступала з критикою цієї ініціативи. Голова фракції Блоку комуністів і соціалістів Влад Батринча, зокрема, закликав уряд республіки звернутися до Венеціанської комісії до того, як проєкт буде затверджено.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай скуповує російську нафту Sokol на тлі відмови індійських покупців

НКЦПФР погодила можливість бронювання для "БТС Брокер", "Драгон Капітал", ICU і ТЦБ "ПГІ"

Судді в Лондоні завершили слухання у справі Ассанжа, вердикт оголосять не раніше березня

25 країн-членів Організації американських держав ухвалили декларацію, присвячену дворіччю повномасштабного російського вторгнення в Україну

Україна і МВФ близькі до угоди про виділення $900 млн

Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ презентувало документальний фільм "Опір і Єдність"

Окупанти обстріляли протягом дня три громади Сумської області

Рада готова вести діалог із польськими колегами для вирішення питання транспортування українського зерна

Окупанти атакували ударними дронами Миргородський район, попередньо без жертв

У МИРГОРОДІ ЧУТНО ВИБУХИ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА