17:08 25.11.2023

Зеленський на другому міжнародному саміті Grain from Ukraine: Ніколи більше голод не повинен стати зброєю проти свободи людей

3 хв читати
Зеленський на другому міжнародному саміті Grain from Ukraine: Ніколи більше голод не повинен стати зброєю проти свободи людей

Президент України Володимир Зеленський узяв участь у другому міжнародному саміті ініціативи Grain from Ukraine, що відбувся 25 листопада в Києві, повідомляє пресслужба глави держави.

"Мета заходу – зміцнення ролі України як гаранта продовольчої безпеки, консолідація зусиль для забезпечення глобальної продовольчої безпеки та розвитку альтернативних логістичних шляхів експорту сільськогосподарської продукції з нашої країни", - зазначається в повідомленні.

Відкриваючи саміт, Зеленський зазначив, що сьогодні вночі, напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів, Росія випустила по території України понад 70 ударних БПЛА "Шахед".

"Саме сьогодні, перед цим Днем пам’яті, такий терористичний удар означає, що Путін пишається, що наслідує найбільших убивць ХХ століття. Якби він міг влаштувати Україні ще один голодомор, він би це зробив", - сказав президент.

На переконання Зеленського, Росія й далі намагатиметься використовувати дефіцит продовольства й перетворювати голод на зброю. Він нагадав, що у перший же день повномасштабної війни російський флот заблокував українські морські порти та продовольчий експорт з України, який має критичне значення для світу.

"Десятки країн і сотні мільйонів людей на величезному просторі від Західної Африки до Східної Азії залежать від того, чи стабільний ринок продовольства", - нагадав президент.

Водночас він наголосив, що сьогоднішній саміт - це ще один доказ того, що Україна не втратить своєї сили, свободи та зможе захистити глобальне розуміння того, що терор має програвати.

"Я пишаюся всіма українцями й українками, які змогли повернути безпеку в Чорне море, щоб українські порти знову працювали заради глобальної продовольчої безпеки та заради нашого експорту. Я вдячний усім лідерам і країнам, які тут присутні і які допомагають нам по всьому світу протистояти російському терору й захищати життя", - сказав він.

За його словами, українська гуманітарна ініціатива Grain from Ukraine, яка об'єднала вже майже 40 країн і міжнародних організацій, допомагає тим державам, які найбільше потерпають від дефіциту продовольства.

"Ми допомагаємо попри постійний російський терор, постійне російське намагання зірвати наш продовольчий експорт. Ефіопія, Сомалі, Ємен, Кенія… Вони вже отримали понад 170 тисяч тонн продовольства завдяки нашій спільній гуманітарній ініціативі. Це порятунок для мільйонів життів", - наголосив Зеленський.

Він також повідомив, що готується до відправлення чергове судно, яке перевезе в порт Нігерії зерновий вантаж, який допоможе майже 400 тисячам людей.

"Я впевнений, що цей наш саміт - уже другий саміт "Зерно з України" - зробить відповідну гуманітарну роботу ще більш сталою та змістовною", - сказав він.

Президент акцентував, що український народ, який свого часу пережив страшний штучний, організований ворогом голод, особливо сприймає загрозу голоду для будь-якого іншого народу.

"Ніколи більше голод не повинен стати зброєю проти свободи людей. І кожен, хто намагається саме так використовувати голод, кожен, чий терор служить хаосу на продовольчому ринку, повинен відповідати за це перед усім світом. Росія повинна відповідати. Я впевнений, що так і буде", - резюмував він.

Учасники саміту обговорили співпрацю в питанні зберігання зерна і транспортування сільськогосподарської продукції до країн-одержувачів. Також ішлося про активізацію залучення міжнародних партнерів до ініціативи "Зерно з України", розширення переліку країн - отримувачів продовольчої допомоги.

Крім того, порушувалося питання координації з метою посилення тиску на РФ для припинення продовольчої блокади з її боку.

За результатами другого міжнародного саміту Grain from Ukraine було ухвалено спільну заяву, яку підтримали 23 країни.

У роботі другого саміту Grain from Ukraine особисто взяли участь президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Швейцарії Ален Берсе, прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте.

У відеоформаті до учасників заходу звернулися: президент Польщі Анджей Дуда, президент Гватемали Алехандро Джамматтеї, президент Естонії Алар Каріс. Також прозвучали відеозвернення прем'єр-міністра Італії Джорджі Мелоні, прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, прем'єр-міністра Бельгії Александра Де Кроо, прем'єр-міністра Кабо-Верде Жозе Уллісеша Корреї-і-Сілви, прем'єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, прем'єр-міністра Ісландії Катрін Якобсдоуттір, прем'єр-міністра Португалії Антоніу Кошти, прем'єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона і прем'єр-міністра Румунії Марчела Чолаку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА