13:55 27.11.2023

Україна та ЄС під час перетину кордону з 1 грудня використовуватимуть Альтернативні правила походження товарів

2 хв читати
Україна та ЄС під час перетину кордону з 1 грудня використовуватимуть Альтернативні правила походження товарів

Україна і Європейський Союз з 1 грудня 2023 року запроваджують на двосторонньому рівні Альтернативні правила походження товарів, повідомила Державна митна служба на фейсбук-сторінці.

"Альтернативні правила походження містять деякі новації порівняно з чинною редакцією правил походження Регіональної конвенції про євро-середземноморські преференційні правила походження", - ідеться в повідомленні.

Угода передбачає появу в Гармонізованій системі опису та кодування товарів нових термінів "взаємозамінні товари", "максимальний вміст матеріалів, що походять із третіх країн", "групи" та "позиції".

В Альтернативних правилах оновлено перелік товарів, які повністю отримані в країнах-учасницях Конвенції.

Правило "толерантності" ґрунтуватиметься на двох критеріях: за вагою сільськогосподарських товарів товарних груп 2, 4-24 УКТЗЕД, за винятком рибопродукції товарної групи 16 УКТЗЕД; за вартістю до промислових товарів.

Нові правила спрощують процедуру підтвердження походження товару. Якщо раніше для ввезення в ЄС необхідно було надавати чотири документи, то тепер лише два: сертифікат EUR.1 і право на походження. Для підтвердження походження матеріалів/сировини, що використовуються у виробництві готового товару, зокрема, достатньо буде пред'явити декларацію постачальника та довгострокову декларацію постачальника.

Спрощено механізм надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера. Такий статус може отримати будь-який експортер, незалежно від кількості партій товарів. Термін дії документів про походження товару з чотирьох місяців збільшено до десяти. Право на походження може бути складено ретроспективно протягом двох років після експорту.

Крім того, передбачено можливість подрібнення партій товарів у країні транзиту в разі, якщо товари перебувають під митним контролем.

Обмін зразками відбитків печаток між митними адміністраціями країн-учасниць Конвенції та номерами авторизації уповноважених (схвалених) експортерів здійснюватиметься напряму, а не як раніше через Єврокомісію.

Держмитниця звернула увагу декларантів, що товари користуватимуться тарифними преференціями зі сплати мита та набудуть преференційного походження з України або Європейського Союзу за умови подання одного з двох документів, що підтверджують походження товару.

Йдеться про сертифікат з перевезення товару EUR.1, що має містити в графі 7 напис англійською мовою "ПЕРЕХІДНІ ПРАВИЛА", або декларацію походження, що складається за формою, наведеною в додатку III до Альтернативних правил.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У нідерландському місті Лохем двоє робітників загинули внаслідок обвалення мосту

Китай скуповує російську нафту Sokol на тлі відмови індійських покупців

НКЦПФР погодила можливість бронювання для "БТС Брокер", "Драгон Капітал", ICU і ТЦБ "ПГІ"

Судді в Лондоні завершили слухання у справі Ассанжа, вердикт оголосять не раніше березня

Зеленський підписав указ про введення до складу Ставки верховного головнокомандувача Баргилевича і Павлюка

Росіяни завдали авіаударів по Оріхову та інших населених пунктах області, є руйнування

Міністерство оборони України продовжує процес цифровізації залишків майна у військових частинах і на складах

"Укрпошта" запускає проєкт замовлення та доставки ліків із прифронтового Донбасу та Сумщини

Затримано й узято під варту харків'янку, яка коригувала ворожі повітряні атаки по житлових масивах міста - прокуратура

Прессекретар президента анонсував на 25 лютого велику конференцію з питань майбутнього шляху України та пресконференцію Зеленського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА