16:12 27.11.2023

Більшість українців довіряють родичам та друзям і не довіряють незнайомцям і людям інших політичних поглядів - соцопитування

2 хв читати

Переважна більшість українців (96%) заявляє, що довіряє членам сім'ї, 68% довіряє родичам і 60% друзям, свідчать результати опитування, проведеного 27-30 липня соціологічною групою "Рейтинг" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), результати якого було оприлюднено в понеділок.

Не довіряють власним членам сім'ї лише 2% опитаних, родичам - 12%, друзям - 15%.

Натомість людям інших політичних поглядів довіряють лише 11% українців, незнайомим раніше людям - 13%, політикам партії, якій вони симпатизують, - 26%, тоді як не довіряють їм більшість опитаних (61%, 58% і 51% відповідно).

Колегам довіряють 48% респондентів, 22% не довіряють. Державним установам довіряють 32% опитаних, не довіряють 35%. Установам, що забезпечують життєдіяльність їх населеного пункту, довіряють 33%, не довіряють 34%. Людям іншої національності довіряють 34%, не довіряють 44%.

Водночас 85% опитаних переконані, що більшість проблем можна вирішити тільки спільними зусиллями (не згодні 6%), а 67% зазначили, що терпимо ставляться до людей із відмінними від їхніх власних поглядами на життя (не згодні 8%).

Окрім того, 73% заявили, що поважають рішення, ухвалені колективом (проти 6%), а 64% можуть пожертвувати власними інтересами заради колективу (проти 13%).

Під час дослідження методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 2000 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України. Вибірка репрезентативна за віком, типом поселення і регіоном проживання. Статистична похибка (з довірчою ймовірністю 0,95) не більше ніж 2,2% для значень близьких до 50% і не більше ніж 0,8% для значень близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Війська РФ нанесли по території України три ракетні та 38 авіаудари із застосуванням 55 УАБів – Генштаб

Від початку доби відбулося понад 120 боїв, на покровському напрямку тривають 12 бойових зіткнень - Генштаб

Зеленський відзначив державними нагородами військовослужбовців Нацгвардії, Держприкордонслужби та ДСНС

Кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 95 - Генштаб ЗСУ

Україна розслідує 28 кримінальних проваджень за фактом вбивства окупантами 62 українських військовополонених - Костін

Унаслідок ракетної атаки на Одещині пошкоджено рекреаційну інфраструктуру - Сили оборони півдня

Кулеба обговорив із маршалком сейму Польщі українсько-польську співпрацю та підготовку до Вашингтонського саміту НАТО

У Києві тротуар Повітрофлотського шляхопроводу обвалився на проїжджу частину вулиці Жилянської, рух нею перекрито, включно з трамваєм

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА