10:11 28.11.2023

В Україні запровадили п'ять інвентарів нематеріальної культурної спадщини - Мінкультури

1 хв читати
В Україні запровадили п'ять інвентарів нематеріальної культурної спадщини - Мінкультури

В Україні запровадили п'ять інвентарів нематеріальної культурної спадщини, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

"Набрала чинності нова редакція Порядку ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Відтепер Національний перелік складається з п’яти Інвентарів нематеріальної культурної спадщини, що допоможуть громадам України зберегти та відродити їхнє культурне надбання", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зокрема, вперше в Україні запровадять інвентар нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони.

"Акт надасть громадам важливий сигнал і стимул: їхня жива культура важлива для України. Адже попри бойові дії, наслідки тимчасової окупації, природні впливи й тимчасове переміщення населення, українські громади прагнуть охороняти свою живу спадщину", - зазначили у відомстві.

Також з'явиться інвентар належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини, що матиме на меті показати зусилля громад, закладів культури, освіти, громадських організацій в охороні нематеріальної культурної спадщини або окремого її прояву.

Крім того, в Україні діятиме інвентар, що репрезентуватиме культуру корінних народів України.

"Це - великий поступ вперед, оскільки культурна спадщина корінних народів України, так само як і національних меншин, є невіддільною частиною загальноукраїнської культури", - наголосили в міністерстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА