15:00 28.11.2023

Конференція президентів Європарламенту очікує, що Європейська рада схвалить початок переговорів з Україною про вступ до ЄС

2 хв читати
Конференція президентів Європарламенту очікує, що Європейська рада схвалить початок переговорів з Україною про вступ до ЄС

Конференція президентів Європейського парламенту вітає позитивну рекомендацію Європейської Комісії розпочати переговори про вступ з Україною та очікує, що Європейська рада підтвердить рекомендацію на засіданні в грудні.

Як повідомляється на сайті Європарламенту, Конференція президентів вітає голову Верховної Ради Руслана Стефанчука та підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою та Європейським парламентом.

"Це важливий крок у зміцнення багатовимірного партнерства, яке є найважливішим елементом підготовки українських політичних інституцій до інтеграції в ЄС. Це партнерство буде підкріплене заснуванням постійної присутності Європейського парламенту в Києві, розвиваючи та підтримуючи наші зв'язки з Верховною Радою та українським народом. З цієї нагоди Конференція президентів знову заявляє про свою рішучу підтримку рішення Європейської ради надати Україні статус кандидата до ЄС у 2022 році та вітає позитивну рекомендацію Європейської Комісії від 8 листопада 2023 року розпочати переговори про вступ з Україною. Очікує, що Європейська рада підтвердить рекомендацію на її засіданні в грудні", - зазначено в повідомленні.

Конференція президентів сподівається, що Україна продовжить свій "конструктивний і амбітний підхід" до необхідних реформ. Також лідери політичних груп підтверджують свою прихильність членству України в ЄС, що "є геостратегічною інвестицією в єдину і сильну Європу".

"Конференція президентів наголошує, що Україна є і залишиться пріоритетом для Європарламенту. Україна може розраховувати на невтомні зусилля і прихильність захисту законних амбіцій і прагнень українського народу", - йдеться в повідомленні.

Так, лідери політичних груп сподіваються на активізацію співпраці з Верховною Радою 2024 року, зокрема за допомогою міжкомітетських зустрічей і візитів у період виборів до Європейського парламенту та після них.

Конференція президентів складається з президента Європейського парламенту та голів політичних груп.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай скуповує російську нафту Sokol на тлі відмови індійських покупців

НКЦПФР погодила можливість бронювання для "БТС Брокер", "Драгон Капітал", ICU і ТЦБ "ПГІ"

Судді в Лондоні завершили слухання у справі Ассанжа, вердикт оголосять не раніше березня

25 країн-членів Організації американських держав ухвалили декларацію, присвячену дворіччю повномасштабного російського вторгнення в Україну

Україна і МВФ близькі до угоди про виділення $900 млн

Управління стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ презентувало документальний фільм "Опір і Єдність"

Окупанти обстріляли протягом дня три громади Сумської області

Рада готова вести діалог із польськими колегами для вирішення питання транспортування українського зерна

Окупанти атакували ударними дронами Миргородський район, попередньо без жертв

У МИРГОРОДІ ЧУТНО ВИБУХИ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА