18:07 28.11.2023

Комісія з координації євроатлантичної інтеграції схвалила проєкт адаптованої річної національної програми Україна-НАТО на 2024 рік

2 хв читати
Комісія з координації євроатлантичної інтеграції схвалила проєкт адаптованої річної національної програми Україна-НАТО на 2024 рік

Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України схвалила проєкт адаптованої річної національної програми (РНП) на 2024 рік для подання стороні НАТО.

"Адаптована РНП є максимально стислою та практичною, сфокусованою на реформах у секторі безпеки та оборони. У сфері демократичної трансформації чітко зафіксовано посилання на завдання, які Україна виконує на шляху європейської інтеграції. Ми провели хорошу внутрішню роботу, а також ґрунтовні консультації зі штаб-квартирою НАТО. Союзники позитивно оцінили підхід, який ми запропонували, і надали узагальнені рекомендації до проєкту, які комісія врахувала", - ідеться в повідомленні пресслужби віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з посиланням на голову Комісії віцепрем'єра Ольгу Стефанішину.

Зазначається, що проєкт адаптованої річної національної програми буде представлено союзникам 29 листопада на засіданні Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Згідно з повідомленням, проєкт містить п'ять основних розділів: політичні й економічні питання, оборонні та військові питання, ресурсні питання, безпекові питання та правові питання.

"У частині політичних реформ, зокрема щодо трансформації державного управління, підвищення прозорості та сприяння інклюзивному політичному процесу, адаптована РНП скоординована й гармонізована з порядком денним реформ уряду України для початку переговорів з ЄС щодо вступу, а також для реалізації рекомендацій Групи семи (G7), Міжнародного валютного фонду, Ради Європи, Організації економічного співробітництва та розвитку та інших партнерів", - зазначили у пресслужбі.

Зокрема, ключові зусилля будуть сконцентровані на таких напрямах: ефективний демократичний цивільний контроль над силами безпеки і оборони; забезпечення доброчесності, прозорості, підзвітності в секторі безпеки та оборони; трансформація оборонної політики та планування; модернізація систем управління і контролю; вдосконалення системи стратегічних комунікацій; цифрова трансформація, кібербезпека, інформаційна безпека і обмін інформацією; трансформація оборонної промисловості та впровадження сучасних технологій в оборонну промисловість.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА