13:24 30.11.2023

Використання в назві Національної музакадемії імені Чайковського є пропагандою російської імперської політики - УІНП

2 хв читати
Використання в назві Національної музакадемії імені Чайковського є пропагандою російської імперської політики - УІНП

Експертна комісія Українського інституту національної пам'яті (УІНП) з визначення приналежності об'єктів до символіки російської імперської політики заявляє, що подальше використання в назві Національної музичної академії України імені Чайковського є пропагандою російської імперської політики.

"На сьогодні П.І. Чайковський є найвідомішим у світі російським композитором, а отже - символом російської культури та культурним маркером "руского міра". З огляду на історичну ретроспективу та реалії збройної агресії, що проводиться з 2014 року державою-агресором РФ проти України з метою ліквідації української державності та знищення самобутності українського народу, спроби "українізувати" російського композитора Чайковського і його творчість навіюють сприйняття української культури як вторинної та залежної від російської", - йдеться у висновках експертної комісії.

Наголошується також, що такий підхід працює на штучне нівелювання відмінності між українською та російською національними ідентичностями, що повністю вкладається в російську ідеологему про "єдиний народ" зі спільною історією, культурою і становить реальну загрозу національній безпеці України.

Крім того, у комісії наголосили на політичних мотивах присвоєння у 1940 році під час святкування 100-річного ювілею Чайковського Київській державній консерваторії імені російського композитора, що є складовою російської імперської політики, спрямованої на нав'язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищої порівняно з іншими національними мовами та культурами.

"Назва Національна музична академія України імені П. І. Чайковського, згідно з частиною першою статті 2 закону, містить символіку російської імперської політики, а подальше функціонування цієї назви з використанням імені П. І. Чайковського є пропагандою російської імперської політики", - наголошується у висновках.

Як повідомлялося, у липні 2022 року Експертна рада Мінкульту рекомендувала відмовитися від імені Чайковського в назві Національної музакадемії. Водночас збори працівників академії 26 грудня 2022 року вирішили, що позбавлення назви закладу імені Чайковського потребує додаткового вивчення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українська авіація за добу завдала ударів по 12 місцях скупчення окупантів та їхньої техніки

Генштаб: ЗС України відбили за добу на бахмутському напрямку 24 атаки окупантів, на новопавлівському 19, на авдіївському 16

Сибігу звільнено з посади заступника керівника Офісу президента - указ

Генштаб: ВСУ отразили за сутки на бахмутском направлении 24 атаки оккупантов, на новопавловском 19, на авдеевском 16

Дуже великі об'єкти неможливо повністю захистити лише інженерними спорудами без ППО - голова Агентства відновлення

Єрмак закликав проявляти максимум солідарності з найбільш постраждалими Харківською, Одеською, Миколаївською та Запорізькою областями

Окупанти обстріляли Нью-Йорк на Донеччині, щонайменше один загиблий та один поранений - обладміністрація

Президент акцентував увагу Конгресу місцевих та регіональних влад на захисті енергетики, ППО, створенні робочих місць і комунікації з партнерами

Генштаб ЗСУ продовжує планову ротацію підрозділів, які перебувають у районах бойових дій від початку вторгнення

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП), який закликав молитися за окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА