Досвід загонів швидкого реагування ТЧХУ під час війни унікальний - Доценко
Досвід загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ), набутий під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, є унікальним і вартий поширення в глобальному масштабі, вважає генеральний директор Національного комітету ТЧХУ Максим Доценко.
"Досвід, який ви набули під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, унікальний з точки зору глобального сприйняття Червоного Хреста. Я впевнений, що в майбутньому ви станете лідерами з реагування на надзвичайну ситуацію в Червоному Хресті та Червоному Півмісяці в глобальному масштабі", - сказав Доценко на пресконференції, присвяченій 10-річчю створення загонів швидкого реагування ТЧХУ в п'ятницю в Києві.
За його словами, загони швидкого реагування одними з перших з'являються в місцях після ракетних ударів російської армії по українських населених пунктах, беруть участь у порятунку людей з-під завалів зруйнованих будівель, надають їм першу медичну допомогу, евакуюють громадян у безпечні місця.
"Усі загони швидкого реагування працюють дуже напружено і дуже відповідально. Команда, яка налічує понад 500 осіб і десь тисячу "спонтанних волонтерів", - це фантастична команда з фантастичним досвідом і з фантастичним умінням працювати з повною віддачею", - сказав командир загонів швидкого реагування ТЧХУ Тарас Логгінов.
Він також повідомив про переговори ТЧХУ з Державною службою з надзвичайних ситуацій щодо включення Червоного Хреста України до системи цивільного захисту.
"Уже ведемо переговори з ДСНС, щоб Червоний Хрест України був включений до системи цивільного захисту, тобто ми працюємо вже на рівні держави. Ми є вже частиною державного механізму, який надає допомогу під час надзвичайних ситуацій", - наголосив Логгінов.
Історія створення загонів швидкого реагування ТЧХУ розпочалася 1 грудня 2013 року, коли волонтери надавали першу допомогу постраждалим унаслідок протистояння мітингувальників і представників силових структур у Києві біля будівлі Адміністрації президента на вул. Банковій.
Волонтери загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) за десять років допомогли 388 545 українським громадянам, провели 17 тисяч чергувань.
Нині в Україні діють 21 загін і вісім ланок швидкого реагування, 592 волонтери. У їх розпорядженні - 115 одиниць транспортних засобів і спецтехніки.