Інтерфакс-Україна
10:04 12.12.2023

Мінкультури створює реєстри видавців і книгодрукарської продукції

2 хв читати
Мінкультури створює реєстри видавців і книгодрукарської продукції

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) працює над створенням реєстру видавців і всеукраїнської цифрової електронної бібліотеки, повідомила заступниця міністра МКІП з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, вже розроблено програмне забезпечення для реєстру видавців і розповсюджувачів друкованої продукції. Відповідна постанова проходить погодження.

"Це перший етап створення цифрової електронної бібліотеки в масштабах країни. Перший крок - реєстр видавців, наступний - автоматизація ISBN (міжнародних кодів книг) у прив'язці до цих видавців", - сказала Бондар.

Наразі це окремі держпослуги. Коди видає Книжкова палата, а реєстрацією видавців і розповсюджувачів опікується Держкомтелерадіо.

"Після синхронізації в нас буде реєстр в електронному вигляді всіх книжок, які видають у державі. Отже, можемо створити єдиний електронний запис для всіх книжок. І бібліотеки, які отримують або закуповують собі примірники, замість того щоб прописувати від себе опис кожної книжки, після введення в базу певного ISBN автоматично зможуть отримувати єдиний опис, бажано, зроблений або розповсюджувачем, або видавцем, або єдиною визначеною державою установою", - повідомила Бондар.

Питання електронних видань, з урахуванням авторських прав, поки що не вирішено.

"Поки що ми намагаємося зрозуміти, хто фінансуватиме отримання електронних примірників бібліотек. Цим питанням опікується Український інститут книги. Можливо, згодом і держава фінансуватиме як закупівлю паперових книжок у бібліотек, адже це просто нова формула розповсюдження книжок і розповсюдження доступу до читання. Тут питання: якщо держава фінансує доступ до твору, то він просто може бути у відкритому доступі, і для цього не потрібна фізична бібліотека - достатньо сайту чи застосунку, тоді це вже зовсім інша історія бібліотечного формату", - зазначила Бондар.

Окремо триває процес формування стратегії оцифрування стародруків та бібліотечних спадщин, створення реєстру старовинних друкованих видань.

"Ідеться не про музеї, а про бібліотеки, які мають багато цінного та історично важливого. Це буде спільний ресурс, який об'єднуватиме те, що зберігається в численних бібліотеках у всій Україні", - повідомила Бондар.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

Посольство США попереджає про загрозу значної повітряної атаки

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

Єрмак обговорив з Рубіо припинення вогню та перспективи мирного врегулювання

Білий дім: США сподіваються, що Росія та Україна погодяться на 30 денне перемир'я

Франція запускає пілотний проєкт з викладання української мови як другої іноземної у коледжах та ліцеях

Глави МЗС України і Німеччини обговорили мирні зусилля та необхідність посилення тиску на Росію

США та європейці завершують узгодження 30-денної пропозиції щодо припинення вогню між Україною та Росією

Суд взяв під варту чоловіка, який розстріляв людей на Софіївській Борщагівці під Києвом

Барро вважає перемир'я РФ "маркетинговою операцією"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА