Інтерфакс-Україна
19:02 12.12.2023

США запровадили санкції щодо понад 150 осіб і структур за забезпечення роботи "оборонки" РФ

3 хв читати
США запровадили санкції щодо понад 150 осіб і структур за забезпечення роботи "оборонки" РФ

США запроваджують санкції проти понад 150 осіб та юридичних осіб із Росії та інших країн за роль у розвитку оборонно-промислового комплексу РФ, ідеться у пресрелізі Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC).

До санкційних списків, зокрема, увійшли АТ "Іжевський електромеханічний завод "Купол", ТОВ "ПЛАЗА", АТ "Аерокон", ТОВ "ЛАГГАР ПРО" і ТОВ "ТСК Вектор". Також під санкції підпали ще шість компаній, пов'язаних із матеріально-технічним забезпеченням військової галузі, включно з АТ "75 АРСЕНАЛ".

Санкції запровадили проти більш ніж 75 компаній обробної промисловості та семи компаній технологічного сектору, зокрема "Азимут Фотонікс", NISSA Digispace, PICASO 3D, двох компаній аерокосмічної галузі - ТОВ "АВІАТЕКСИМ" і URALHELICOM.

До списків додали вісім компаній транспортної сфери, включно з "Карго Сервіс Центр" і "ІТБ Логістика"; 10 компаній, пов'язаних з електронікою, зокрема "Промтех-Дубна" і "Мордовська радіоелектронна компанія". Водночас санкції торкнулися ПАТ "СІТІ" і ТОВ "Спектрум".

США також поповнили санкційні списки щодо Росії людьми і компаніями з третіх країн. "Мінфін продовжує вживати заходів щодо виявлення людей, організацій і мереж із третіх країн, які полегшують, організовують і забезпечують передання ключових технологій, устаткування і ресурсів кінцевим користувачам, які належать до російського оборонно-промислового комплексу", - ідеться в пресрелізі.

У рамках боротьби з такими поставками Вашингтон запровадив санкції проти чотирьох структур і дев'яти фізосіб у Росії, КНР, Пакистані, які беруть участь, на думку США, у "закупівлі зброї та технологій китайського виробництва для Росії". Серед таких компаній - зокрема Jarvis Limited, що базується в Китаї, і російське ТОВ "Технология 5".

Також під санкціями опинилися компанії Beijing Yunze Technology Co., Ltd., що базуються в КНР, і Chang Guang Satellite Technology Co., що займаються комерційною супутниковою зйомкою.

Крім цього, під санкції підпали турецькі компанії, які, як стверджують у Вашингтоні, постачають Росії "товари високої важливості для російських виробників". Йдеться про компанії Bosfor Avrasya, Egetir Otomotiv, Globus Turkey та інші.

Також санкції запровадили проти структур, що базуються в ОАЕ, які, за даними Мінфіну, постачали в РФ запчастини та обладнання для літаків, а також електро- та металорізальне обладнання. Серед них - AMC Service FZE, Griffon FZC, Aspect DWC LLC та інші.

Також, під санкції підпав швейцарський експортер електроніки Tamestone. Так, Tamestone здійснював поставки російській компанії Streloy E-commerce, щодо якої теж вжили обмежувальних заходів.

До санкційного списку помістили сінгапурську компанію Micro Electronics, яка спеціалізується на розробці електроніки.

Також США застосували санкції щодо мальдівської Intermodal Maldives, яка, згідно з твердженнями Мінфіну, передавала російським компаніям авіаційні запасні частини, комплектуючі для машин і целюлозне волокно. Санкції торкнулися компанії в Киргизії Weitmann і в Таджикистані Kafolati Komil.

У пресрелізі Мінфіну США уточнюють, що санкції передбачають блокування всієї власності, що перебуває у США, і часток у майні осіб, внесених у "чорні списки"; це стосується такого майна, що є у володінні або під контролем американських громадян. Крім того, будь-які юридичні особи, які прямо або побічно належать одному або декільком підсанкційним фізособам на 50% або більше, також підлягають блокуванню. Без особливого дозволу влади OFAC забороняє на території США комерційні операції, до яких залучено власність підсанкційних осіб; аналогічна заборона діяльності стосується громадян США.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА