Відпочинок в Україні підтримують 78% опитаних - дослідження
Значна частина населення України позитивно ставиться до ідеї відпочинку і розглядає його як можливість переключитися від постійного стресу, випливає з опитування, проведеного українською дослідницькою компанією Gradus із готельним оператором Ribas Hotels Group.
"Наше дослідження показало, що близько 70-75% українців сприймають відпочинок як спокійний період, із прогулянками, оздоровленнями, медитаціями та іншими аспектами. Зараз спостерігається високий рівень позитивного ставлення до такого формату відпочинку", - прокоментував СОО Ribas Hotels Group Андрій Маренчук.
Більшість респондентів повідомили про позитивне ставлення до відпочинку під час воєнного стану: 78% - до відпочинку в Україні поза домом; 56% - за кордоном. Негативно до відпочинку під час війни за цими двома напрямами ставляться 12% і 28% респондентів відповідно.
Згідно з дослідженням, лише 77% респондентів були у відпустці за останні 3 роки. З них 31% мали відпустку тричі, 24% відпочивали двічі. При цьому 49% відпочивали лише в Україні, 46% - як в Україні, так і за кордоном.
Крім того, 88% опитаних повідомили про бажання відпустки, якби була така можливість. У найближчі три місяці 32% респондентів планують відпочивати вдома, 30% - відпочинок в Україні поза домом, а 38% не планують відпустку взагалі. У планах на відпочинок українці вказали піші прогулянки (60%), екскурсії/відвідвідування пам'ятних місць (50%), відвідування кафе/ресторанів (46%).
Найпопулярнішими місцями відпочинку серед опитаних є сімейні готелі, апартаменти та котеджі в лісі/горах. Водночас серед любителів відпочивати в Україні поза домом основною локацією і щодо нещодавніх поїздок, і щодо планів зазначені Карпати.
Найчастіше серед країн, де відпочивали востаннє, українці називають Єгипет (19%), Туреччину (14%) і Польщу (10%). Щодо найближчих планів респонденти зазначали Польщу (21%), Австрію та Іспанію (по 8%).
Велика кількість українців, особливо ті, хто перебуває за кордоном через війну, розглядають відпустку як компромісне рішення, що поєднує зустрічі з друзями та родиною і можливість відкриття нових місць.
В опитуванні взяла участь 471 особа віком 18-55 років, що мешкає в Україні в містах 50К+, має дохід середній та вищий.