Інтерфакс-Україна
09:19 19.12.2023

На південному заході Ісландії поблизу столиці вивергається вулкан

1 хв читати
На південному заході Ісландії поблизу столиці вивергається вулкан

Виверження вулкана розпочалося в ніч на вівторок на південному заході Ісландії на півострові Рейк'янес поблизу столиці Рейк'явіка, повідомляють західні ЗМІ.

"На півострові Рейк'янес розпочалося виверження. Його можна спостерігати на вебкамерах, воно відбувається неподалік гори Хагафелл", - заявили в ісландському метеорологічному бюро.

Вулкан почав вивергатися о 22:17 понеділка за місцевим часом після серії слабких землетрусів. Бюро вирішило направити на місце подій вертоліт, щоб установити точні масштаби природного явища.

ЗМІ нагадують, що після того, як у листопаді фахівці зафіксували в Ісландії підвищену сейсмічну активність, у країні діє підвищений рівень загрози виверження вулканів. 11 листопада влада евакуювала 4 тис. жителів міста Гріндавік, розташованого за 40 км на південь від столиці.

В Ісландії розташовані 33 діючі вулкани - більше, ніж у будь-якій іншій країні Європи.

На півострові Рейк'янес вулканічних вивержень не траплялося з VIII століття до 2021 року. Потім вони знову почали відбуватися - у віддалених ненаселених районах. Вулканологи припускають, що цей процес може бути початком нової епохи вулканічної активності в регіоні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок російських обстрілів і дронових атак на Херсонщині загинули двоє людей, восьмеро поранені

Кабмін погодив проект по внесенню до реєстру громади відомостей про місце проживання постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Генштаб зафіксував впродовж доби 217 бойових зіткнень

Кабмін пропонує встановити відповідальності за порушення безпеки здоровʼя працівників у вибухонебезпечному середовищі

Внаслідок атаки дронів РФ на Одещині без світла залишились понад 30 тис. абонентів

Через російські атаки рух поїздів до Сумщини організовано зміненими маршрутами

У результаті атаки дронів РФ на Одещині спалахнули пожежі, постраждали п’ятеро осіб

Окупанти за добу втратили 1020 осіб та 55 од. спецтехніки

Навчання з кризового реагування пройшли 7400 освітян - уповноважена президента Будник

580 ворожих ударів за добу завдав ворог по Запорізькій області, відомо про двох поранених

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА