Інтерфакс-Україна
06:54 26.12.2023

США завдали ударів по об'єктах проіранського угруповання "Катаїб Хезболла" в Іраку

1 хв читати
США завдали ударів по об'єктах проіранського угруповання "Катаїб Хезболла" в Іраку

Збройні сили США завдали ударів по трьом об'єктам проіранського угруповання "Катаїб Хезболла" і пов'язаних із ним сил в Іраку у відповідь на напади на військових США в Іраку та Сирії, йдеться у заяві міністра оборони США Ллойда Остіна 25 грудня.

"Сьогодні за наказом президента Байдена збройні сили США завдали необхідних і пропорційних ударів по трьом об'єктам, які використовуються "Катаїб Хезболла" і пов'язаними з нею угрупованнями в Іраку. Ці високоточні удари є відповіддю на серію нападів на американський персонал в Іраку та Сирії, скоєних спонсорованими Іраном ополченцями, включно з нападом пов'язаної з Іраном "Катаїб Хезболла" та пов'язаних із нею угруповань на авіабазу Ербіль", - наголошується в заяві, опублікованій на сайті Пентагону.

Згідно із заявою, внаслідок атаки в Ербілі було поранено трьох американських військовослужбовців. Один із них перебуває в критичному стані.

"Дозвольте мені внести ясність: ми з президентом без вагань вживемо необхідних дій для захисту Сполучених Штатів, наших військ і наших інтересів. Немає більш високого пріоритету. Хоча ми не прагнемо ескалації конфлікту в регіоні, ми сповнені рішучості і повністю готові вжити подальших необхідних заходів для захисту нашого народу і наших об'єктів", - додав міністр.

Як повідомляли американські ЗМІ, у понеділок військова база США на півночі Іраку була атакована безпілотником.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ССО повідомляє про розвідку та знищення ворога спецпризначенцями в Покровську

Качка: у звіті Єврокомісії зазначено, що обмеження воєнного стану є пропорційними і не йдуть далі, ніж потрібно

Росіяни вдень атакували Покровську і Петропавлівську громади, є загиблі і постраждалі – ОВА

Україна продовжує вживати заходи для покращення освіти і витрачає на неї таку частку ВВП, як і ЄС - Пакет розширення

ГУР спільно з пілотами ЗСУ та ССО атакували НПЗ "Лукойл-Ніжегороднєфтєоргсинтез" - джерела

Україна пише "посібник" із реформування в умовах війни - Матернова

Матернова представила Кабміну щорічну доповідь в межах Пакета розширення ЄС 2025 року

Майже всі діти одужали після спалаху хвороби Коксакі в Київській області

Італія посилить підтримку України у відповідь на образи з боку РФ – глава МЗС

Німеччина планує збільшити допомогу Україні на EUR3 млрд у 2026 році – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА