13:59 10.01.2024

Рада має намір наділити Міноборони повноваженнями затверджувати стандарти надання медичної допомоги під час бойових дій

1 хв читати
Рада має намір наділити Міноборони повноваженнями затверджувати стандарти надання медичної допомоги під час бойових дій

Верховна Рада має намір наділити Міністерство оборони (МО) України повноваженнями щодо затвердження стандартів надання домедичної та медичної допомоги на догоспітальному рівні під час ведення бойових дій.

Відповідний законопроєкт №10343 про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних сил України в першому читанні підтримали 326 народних депутатів на пленарному засіданні Верховної Ради в середу.

Законопроєкт вносить зміни до статті 10 закону "Про оборону України" та статті 14-1 закону "Основи законодавства України про охорону здоров'я". Зміни передбачають надання МО повноважень щодо затвердження клінічних протоколів, табелів матеріально-технічного оснащення, стандартів надання домедичної та медичної допомоги на догоспітальному рівні під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням (у тактичних умовах) на основі (з числа) стандартів НАТО та/або стандартів, затверджених окремими державами - членами НАТО.

Законопроєкт також пропонує надати МО право визначати порядок додержання зазначених стандартів (рекомендацій) і здійснювати нагляд за їх додержанням. Відповідно до законопроєкту, МО також затверджує за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, мінімальні вимоги та/або стандарти якості до спеціалізованих медичних виробів, а також їх перелік, що застосовуються силами безпеки і силами оборони в тактичних умовах (під час ведення бойових дій).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДАНІ ВЧАСНО ОНОВИЛИ 4,69 МЛН ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ - МІНОБОРОНИ

ВАКС розпочав розгляд у справі нардепа та його спільника, викритих на спробі підкупу топпосадовців у сфері відновлення

Ворожий БпЛА атакував цивільний автомобіль на Сумщині, поранено пасажирку

Єврокомісія підтримує виділення Україні майже EUR4,2 млрд у рамках Ukraine Facility - Шмигаль

Електронне бронювання для критично важливих підприємств запущено через портал "Дія"

У ЗСУ почали впроваджувати комплексну програму дій щодо збереження життя військовослужбовців - Генштаб

Графіки погодинних відключень у четвер працюватимуть усю добу з посиленням у вечірній пік - "Укренерго"

На куп'янському напрямку внаслідок обстрілів зруйновано переправу, яку використовували для евакуації цивільних, - Синєгубов

Окупанти вдарили по об'єкту соціальної інфраструктури в Покровську, відомо про п'ятьох поранених - ОВА

На торецькому напрямку для активних дій окупанти мають намір посилити свої підрозділи ще двома бригадами - ОСУВ "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА