Інтерфакс-Україна
18:25 11.01.2024

Кошти від Будинку Москви в Ризі буде передано Україні - Рінкевичс

2 хв читати
Кошти від Будинку Москви в Ризі буде передано Україні - Рінкевичс

Будинок Москви в Ризі може бути передано у власність Латвії і кошти буде передано Україні.

"Ухвалено відповідний закон на рівні Сейму для того, щоб прийняти у власність Латвійської Республіки Будинок Москви, який розміщується тут у Латвії, для того щоб передати потім всі необхідні кошти Україні на її потреби. І інші російські активи ми плануємо використати для надання допомоги Україні", - сказав президент Латвії Едгарс Рінкевичс на пресконференції в Ризі після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

Говорячи про військову допомогу, Рінкевичс назвав можливість виробляти дрони. "Ми можемо виробляти дешевші дрони, які дуже ефективні, які так необхідні українським військовим", - сказав Рінкевичс.

"Ми розглядатимемо можливість на рівні уряду. Можливо, також купуватимемо боєприпаси 155-мм калібру для того, щоб віддати їх потім Збройним силам України. Це саме те, що ми сьогодні говорили з президентом", - зазначив він.

"Як ви знаєте, Сейм також проголосував надати понад 500 мільйонів євро протягом трьох років, і саме ця програма буде сконцентрована на Чернігівській області", - сказав президент Латвії.

Рінкевичс нагадав також про "міжнародний трибунал щодо відповідальності за воєнні злочини, а також за викрадення українських дітей, яких потрібно повертати назад".

"І, звісно, наша підтримка абсолютно зрозуміла і чітка з приводу вступу України до НАТО. Це єдині гарантії безпеки, і ми й надалі працюватимемо над тим, щоб Україна якнайшвидше отримала не тільки обіцянки, а й конкретні свідчення того, що вона приєднається до Північно-Атлантичного альянсу", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Одещині відновили електропостачання для 101 тис. родин, без світла залишаються ще 62 тис.

Фрагменти 5 тіл знайдено на місці удару БпЛА по пасажирському потягу в Харківській області - прокуратура

Кількість загиблих після атаки дронів РФ по потягу на Харківщині зросла до чотирьох, ще чотирьох шукають - Зеленський

У столиці без електроенергії залишаються 710 тис. споживачів — Шмигаль

Україна підпише зі США 20-пунктний мирний план, й окремо США підпишуть документ з РФ, а підпису ЄС не буде – Сибіга

Троє людей загинули, ще двоє постраждали внаслідок удару БпЛА по пасажирському поїзду в Харківській області

Офіс Військового омбудсмена офіційно розпочав роботу

Україна готова розглядати звернення Молдови щодо внеску у її безпеку - Сибіга

Федоров та міністерка збройних сил Франції обговорили посилення ППО та передачу Україні літаків Mirage 2000-5

Президент НОК Гутцайт: Наш прапор буде на Олімпіаді-2026 - це вже перемога

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА