Інтерфакс-Україна
14:45 16.01.2024

ВР удосконалила порядок військового обліку та отримання УБД

2 хв читати
ВР удосконалила порядок військового обліку та отримання УБД

Верховна Рада удосконалила порядок опрацювання та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та отримання статусу учасника бойових дій (УБД) під час дії воєнного стану.

Ухвалення відповідного законопроєкту №10062 у другому читанні та в цілому підтримали 249 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", про це свідчить пряма трансляція засідання ВР, яку в соціальній мережі тікток веде член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Законопроєкт, зокрема, пропонує систематизувати роботу державних реєстрів і забезпечити обмін даними між цими реєстрами.

Водночас реєстр доповнять максимально повними даними про кожного захисника, буде розширено перелік інституцій, які мають доступ до реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів, та налаштовано обмін цими даними так, щоб захисник міг подавати запити в електронній формі, а всі відповідальні посадові особи мали доступ до даних у реєстрі.

Крім того, до держреєстрів не вноситимуть персональних даних призовників, військовозобов'язаних і резервістів, що стосуються інформації про виїзд за межі України та повернення назад, відомостей про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити й відомості виконавчого документа) та інших персональних даних, які дають змогу ідентифікувати особу.

Законопроєкт також забороняє збір відомостей про членів сімей військовослужбовців без їх згоди.

Законопроєкт також упорядковує процедуру автоматичного отримання військовослужбовцями статусу учасника бойових дій (УБД).

Більшість положень ухваленого законопроєкту наберуть чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті "Голос України".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

План надійної підтримки безпеки України просувається вперед - президент Фінляндії

У РФ вибухнув нафтопровід "Рязань-Москва", який постачав нафтопродукти до російської столиці, - джерела

Зеленський: Час організовувати формат для розмови лідерів щодо гарантій безпеки

Гелікоптер Black Hawk, на який збирали кошти чеські активісти, вже в Україні

РФ атакувала електроенергетичні та газотранспортні об’єкти в шести областях – Міненерго

СБУ затримала на Київщині працівника хімзаводу, який коригував ворожі удари

РФ своїм ударом повністю вивела з ладу збагачувальну фабрику "ДТЕК" у Донецькій області

Молодий театр в Києві призупиняє покази вистави за п’єсою Вуді Аллена

Для виїзду за кордон чоловікам від 18 до 22 років необхідно буде мати військово-обліковий документ - Держприкордонслужба

Росіяни влучили у ферму на Херсонщині, загинуло дві людини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА