Інтерфакс-Україна
20:44 19.01.2024

Постпреди країн ЄС остаточно погодили проєкт закону про свободу ЗМІ в Євросоюзі

2 хв читати
Постпреди країн ЄС остаточно погодили проєкт закону про свободу ЗМІ в Євросоюзі

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) офіційно підтвердив у п'ятницю досягнуту в грудні попередню угоду з Європарламентом щодо європейського закону про свободу ЗМІ.

"Сьогодні знаменний день для свободи ЗМІ та плюралізму в ЄС. Ця нова постанова захистить журналістів та їхні джерела і дасть змогу громадянам ухвалювати обґрунтовані рішення на основі плюралістичної та незалежної інформації", - заявив фламандський міністр у справах Брюсселя, молоді та ЗМІ Бенджамін Далле, який представляв головування Бельгії в Раді ЄС.

Як пояснюють у Брюсселі, європейський закон про свободу ЗМІ "встановить загальну структуру для медіапослуг на внутрішньому ринку ЄС і запровадить заходи, спрямовані на захист журналістів і медіа-провайдерів від політичного втручання, а також полегшить їм роботу через внутрішні кордони ЄС".

"Нові правила гарантуватимуть право громадян на доступ до вільної та плюралістичної інформації та визначатимуть відповідальність держав-членів за забезпечення відповідних умов і правових рамок для її захисту", - ідеться в комюніке Ради ЄС.

Європейська комісія оприлюднила 16 вересня 2022 року спрямовану на захист у Євросоюзі плюралізму і незалежності ЗМІ законодавчу пропозицію щодо заснування загальної структури для медіапослуг на внутрішньому ринку ЄС. Переговори Ради ЄС і Європарламенту завершилися попередньою угодою 15 грудня 2023 року.

Текст угоди тепер буде остаточно доопрацьовано всіма офіційними мовами Євросоюзу й офіційно ухвалено обома законодавчими інституціями ЄС до квітня 2024 року, наголошується в повідомленні ради.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розпочалися тристоронні переговори в Абу-Дабі - джерело

Зеленський включив у переговорну делегацію з США Арахамію – указ

Гральна індустрія в Україні збільшила сплату податків 2025р лише на 1,6% через зростання нелегального сегменту - АУОГБ

Переговори між Україною, РФ та США розпочалися в Абу-Дабі – ЗМІ

Франція проведе розмову з країнами G7 та країнами Скандинавії щодо термінової енергетичної підтримки України – ЗМІ

Інвестексперт Еш після Давосу бачить майбутнє України у виборі між поганим і нестійким миром або тривалою війною

Україна в 2027р планує повністю інтегруватися в енергоринок ЄС – віцепрем'єр Качка

Орбан звинуватив Україну у спробах "встановити про-український уряд в Угорщині"

Пушиліну повідомили про підозру у незаконній передачі понад 400 пістолетів під виглядом "нагородних" - Нацполіція

Знеструмлення у чотирьох областях після атак, у більшості регіонів застосовано аварійні відключення - Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА