Інтерфакс-Україна
11:03 20.01.2024

Росіяни знову замінували ЗАЕС – МАГАТЕ

1 хв читати
Росіяни знову замінували ЗАЕС – МАГАТЕ

Російські окупанти знову замінували Запорізьку атомну електростанцію, йдеться в заяві генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гроссі.

"Міни по периметру ЗАЕС, у буферній зоні між внутрішньою і зовнішньою огорожами об'єкту, які раніше були виявлені групою МАГАТЕ і видалені в листопаді 2023 року, тепер знову на місці. Це закрита зона, недоступна для оперативного персоналу станції. Генеральний директор Гроссі знову заявив, що наявність мін не відповідає стандартам безпеки МАГАТЕ", - йдеться в заяві, розміщеній на сайті МАГАТЕ в суботу.

Крім цього, Гроссі повідомив, що цього тижня ЗАЕС на кілька годин втратила резервне живлення реакторних установок, що свідчить про збереження ризиків ядерної безпеки на об'єкті.

"Відмова в четвер двох електричних трансформаторів резервного живлення ЗАЕС засвідчила вразливість, що зберігається, в наявності зовнішнього живлення, яке необхідне станції для охолодження шести реакторів і для інших найважливіших функцій ядерної безпеки та захисту", - зазначається в повідомленні.

Фахівці відновили резервне електропостачання на ЗАЕС, коли ввели в роботу ще два резервні електричні трансформатори. Триває розслідування причин збою, проте експерти МАГАТЕ, які прибули на місце, повідомили, що жодних ознак зовнішнього пошкодження трансформатора не виявлено.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адміністрація Трампа розглядає варіанти ударів по Ірану на тлі масових вбивств протестувальників - ЗМІ

Трамп пропонує укласти угоду з Кубою: Я пропоную їм укласти угоду, доки не стало занадто пізно

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

В КИЄВІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

Велика Британія готується передати Україні далекобійні балістичні ракети Nightfall — ЗМІ

Ворожа атака пошкодила об’єкт інфраструктури в Одеській області: двоє постраждалих, відсутнє електропостачання – МВА

Папа Римський Лев XIV закликав до припинення насильства в Україні на тлі атак на енергетичну інфраструктуру

В результаті масових протестів в Ірані відомо вже про понад 500 загиблих і тисячі затриманих - ЗМІ

Внаслідок ворожої атаки на автомобіль швидкої допомоги на Чернігівщині постраждали двоє медиків - РВА

ДСНС встановила 5 генераторів для аварійного електроживлення житлових будинків у Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА