Інтерфакс-Україна
21:40 29.01.2024

Суд ООН ухвалить рішення про прийнятність скарги України проти РФ щодо "геноциду"

1 хв читати
Суд ООН ухвалить рішення про прийнятність скарги України проти РФ щодо "геноциду"

Міжнародний суд ООН у Гаазі в п'ятницю оголосить рішення щодо прийнятності скарги України проти Російської Федерації у справі про звинувачення в геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду і покарання за нього, повідомляє пресслужба суду.

"У п'ятницю, 2 лютого 2024 року, Міжнародний суд ухвалить своє рішення за попередніми запереченнями, висунутими Російською Федерацією у справі, яка стосується обвинувачень у геноциді згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду і покарання за нього", - йдеться в повідомленні.

Рішення оголосять о 15:00 за місцевим часом (16:00 за київським).

Зазначається, що Україна в позові проти Росії до Міжнародного суду ООН вимагає притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.

26 лютого 2022 року Україна подала до секретаріату Міжнародного суду ООН у Гаазі заяву про відкриття справи проти Росії стосовно "спору... щодо тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього".

У жовтні 2022 р. РФ висунула попередні заперечення щодо юрисдикції Суду та прийнятності заяви України.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров провів у Римі переговори щодо постачання ракет для зенітних комплексів - ЗМІ

"Німеччина повернулася" – Мерц про плани радикальних витрат на оборону ФРН і три мільярди євро допомоги Україні - ЗМІ.

Ворожий БпЛА пошкодив житлову багатоповерхівку у Чернігові - МВА

Умєров в суботу проведе в Чехії переговори щодо постачання й виробництва зброї та амуніції - ЗМІ

В Росії виведено з ладу магістральний нафтопровід "Чєрномортранснєфть" - джерела

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до дванадцяти – ОВА

Чорноморськ повністю знеструмлений внаслідок масованої атаки ворожих дронів – ОВА

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 199 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 123 ворожі атаки - Генштаб

Одна людина загинула і попередньо шестеро поранені внаслідок повторного бомбардування Херсона – прокуратура

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА