Інтерфакс-Україна
14:34 01.02.2024

У КПІ відкрили перше в Україні смарт-укриття для студентів Clust Space

2 хв читати

У Центральній бібліотеці КПІ ім. І. Сікорського облаштовано багатофункціональне укриття Clust Space на 500 осіб, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" ініціатор проєкту, СЕО венчурного фонду Adventures Руслан Тимофєєв.

"Clust Space - це не просто точкове вирішення проблеми навчання під час війни, а системна робота з розвитку студентства. Цей проєкт насправді став відповіддю на велику кількість поточних запитів суспільства. Ми сподіваємося, що знайдене рішення можна буде перенести й на інші регіони України", - сказав він.

Раніше в цьому підвальному приміщенні було одне з книгосховищ бібліотеки. Простір у 600 кв. м розділений на кілька зон: open space, який може трансформуватися з лекторію в коворкінг, читальний сектор, кімнати для зустрічей і відеодзвінків, невеликий кафетерій, ігрова зона, туалет і душова. Як укриття простір може вмістити майже 500 осіб. Уся інфраструктура, зокрема вентиляційна система й альтернативні джерела електроенергії, розраховані на тривале перебування в разі небезпеки.

Тимофєєв уточнив, що у створенні смарт-укриття брали участь випускники КПІ. Наприклад проєктне рішення розробив Микола Шумивода, монтажною бригадою керував Віталій Васюк.

"На етапі проєктування на реалізацію було закладено 4,8 млн грн. Фактичні витрати - 4,711 млн грн - стали можливими завдяки злагодженій роботі команди та відповідальному ставленню до обмежених ресурсів", - наголосив Тимофєєв.

Головним донором проєкту CLUST SPACE виступила компанія Freedom Holding Corp. Також проєкт підтримали Міністерство освіти і науки України, ДСНС, КМДА, БФ Свічадо та Usyk Foundation.

Ініціатори проєкту зазначили, що планують масштабувати проєкт смартшелтерів Clust Space в інші регіони України та шукають партнерів для реалізації планів.

Наступний простір планується побудувати при ДНУ ім. О. Гончара, на ці цілі вже залучено перші $100 тис. від випускника КПІ та ІТ-підприємця Михайла Савченка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський розповів лідерам країн Північної Європи та Балтії, прем’єр-міністру Польщі про роботу над планом закінчення війни

Європейські лідери заявили про необхідність додаткової роботи над проєктом мирного плану із 28 пунктів

Уряд призначив нового держсекретаря Мінкультури України

Більше 150 тис. росіян продовжують штурми на Покровському напрямку - Зеленський

Свириденко заявила про початок перезавантаження управління в оборонній сфері: старт аудитів, оновлення НР, перевірка АРМА і ФДМ

Україна повернула з Білорусі 31 цивільного громадянина - Коордштаб

Злочини проти людей і людяності не можуть мати винагороду й прощення - Зеленський

Представники України знають, як захищати національні інтереси і не допустити "третього вторгнення" РФ – Зеленський

Один з енергетичних пакетів від Нідерландів уже на шляху до України – розмова Зеленського з Схоофом

ДБР заявляє про відсутність тиску на працівників Бюро, зокрема фігурантами справи "Мідас"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА