15:13 05.02.2024

Заступниця генпрокурора Литвинова: Додому повернулися лише 388 з усіх депортованих до РФ українських дітей

2 хв читати
Заступниця генпрокурора Литвинова: Додому повернулися лише 388 з усіх депортованих до РФ українських дітей

На сьогодні повернуто додому лише 388 українських дітей із загальної кількості депортованих окупантами до РФ, необхідне сприяння безпечному поверненню всіх дітей, примусово вивезених з України, зазначає заступниця генерального прокурора Вікторія Литвинова.

Як повідомляє в понеділок у телеграм-каналі пресслужба Офісу генпрокурора, Литвинова взяла участь у віртуальному запуску Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. За словами заступниці генпрокурора, сприяння безпечному поверненню всіх дітей, примусово вивезених з України, має першорядне значення, не менш важливим є також надання їм достатньої психосоціальної підтримки для їхнього благополуччя після повернення в Україну.

"Усі процеси, спрямовані на реінтеграцію дітей, які повертаються назад у свої домівки, сім’ї та громади, мають здійснюватися у найбезпечніший і максимально делікатний спосіб, щоб захистити інтереси дитини", - зазначила вона.

Згідно з повідомленням відомства, зусилля коаліції мають бути спрямовані на те, щоб такі злочини більше не повторювалися, а для цього необхідне виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до скоєння цих злочинів проти дітей, - і на національному, і на міжнародному рівнях.

Литвинова повідомила, що на національному рівні в межах кримінального провадження Офіс генпрокурора перевіряє інформацію щодо понад 19 тис. 500 дітей, примусово переміщених або депортованих з України.

"На міжнародному рівні триває постійна співпраця з МКС, Моніторинговими місіями ООН, Слідчою комісією ООН та Московським механізмом ОБСЄ. Для розслідувань дуже корисні звіти на основі OSINT, підготовлені Обсерваторією конфліктів Єльської лабораторії гуманітарних досліджень", - зазначається в повідомленні.

Заступниця генпрокурора наголосила: "На сьогодні додому в Україну повернуто лише 388 дітей. Наш пріоритет – діяти в найкращих інтересах дітей, які повертаються. Вони потребують значної професійної підтримки, щоб адаптуватися до домашнього життя, і наш обов’язок – забезпечити задоволення їхніх потреб на кожному етапі цього процесу".

Також заступниця генпрокурора розповіла про впровадження Стандартів правосуддя, дружнього до дітей, важливим елементом якого є створення безпечного простору, де дитина може отримати психологічну консультацію та соціальну підтримку.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Новус Україна" запустив власний "зелений" розподільчий центр у Києві

Кличко пропонує спростити процедуру забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни

Територіальні центри комплектування працюють 24/7 - Сухопутні війська ЗСУ

По інфраструктурному об'єкту Сум завдано удару КАБ, наслідки атаки уточнюють - ОВА

Кількість загиблих на Донеччині через обстріли протягом дня збільшилася до чотирьох

ТЦК за кордоном не працюватимуть - Міноборони України

Дощова погода в Україні в п'ятницю збережеться, у суботу опадів не прогнозують

Аграрні асоціації попросили ВАКС узяти міністра агрополітики на поруки

Окупанти обстріляли село на Харківщині, поранені двоє пенсіонерок

Майже дві третини українців вважають демократію найкращою системою правління, це шостий показник серед досліджуваних країн - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА