Інтерфакс-Україна
23:19 14.02.2024

Імпорт товарів в Україну в січні-2024р зріс на 6,3% до січня-2023, експорт - на 9,7%

2 хв читати
Імпорт товарів в Україну в січні-2024р зріс на 6,3% до січня-2023, експорт - на 9,7%

Імпорт товарів в Україну в січні 2024 року зріс на 6,3% до аналогічного періоду минулого року - з $4,8 млрд до $5,1 млрд, тоді як експорт - на 9,7%, з $3,1 млрд до $3,4 млрд, повідомила Державна митна служба в п'ятницю.

Згідно з опублікованою інформацією, за січень 2024 року товарообіг становив $8,5 млрд, що на 7% більше за аналогічний період 2023 року, а від'ємне сальдо торгівлі товарами, незважаючи на випереджальне зростання експорту, залишилося на рівні $1,7 млрд.

Уточнюється, що оподатковуваний імпорт у січні цього року становив $4,5 млрд, що становить 90% від загальних обсягів товарів, які імпортуються, а податкове навантаження на 1 кг оподатковуваного імпорту становило $0,49/кг, що на 38% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Найбільше в січні імпортували в Україну Китай - на $1,1 млрд (у січні-2023 на $910 млн), Польща - $568 млн ($440 млн) і Німеччина - $388 млн (тоді третьою була Туреччина з $424 млн).

Експортували з України найбільше в Польщу - на $334 млн ($464 млн), Іспанію - на $322 млн (у січні-2023 другою була Румунія з $285 млн), а також Китай - на $305 млн ($284 млн).

Як зазначили в Держмитслужбі, у загальних обсягах імпортованих у січні 2024 року товарів 67% становили машини, обладнання та транспорт - $1,9 млрд (під час митного оформлення до бюджету сплачено 13,5 млрд грн, або 33% митних платежів), продукція хімпромисловості - $868 млн (до бюджету сплачено 6,2 млрд грн, або 15% митних платежів), а також продовольчі товари - $659 млн (сплачено 5,5 млрд грн, або 13% надходжень митних платежів).

До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли продовольчі товари - на $2,2 млрд, метали та вироби з них - $362 млн, а також мінеральні продукти - $312 млн.

У митниці додали, що під час митного оформлення експорту товарів, на які встановлено вивізне мито, до бюджету сплачено 23,7 млн грн.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Портнов напередодні вбивства відвідував Україну

Сибіга про смерть Портнова: Lо нас надійшла офіційна інформація з Іспанії, тривають відповідні процедури

Україна все ще розглядає Ватикан як можливе місце зустрічі делегацій України та РФ - Сибіга

Сибіга: Стратегія Росії - домогтися, щоб США вийшли з переговорного процесу

РФ вже тиждень формулює свій "меморандум" у відповідь на потребу припинити вогонь, потрібні санкції - Зеленський

Кількість загиблих внаслідок ракетного удару по Одеському порту збільшилась до 2 чоловік, поранених лишається 7

Кількість загиблих внаслідок ранкового авіаудару по Куп‘янську зросла до 2 - прокуратура

Жумаділов: Уряд ухвалив постанову, що дозволяє АОЗ укладати договори на логістичні, транспортні та митно-брокерські послуги

Буданов: Продовжуємо працювати, щоб повернути кожного полоненого

В рамках проєкту "Хочу к своим" до РФ виїхало 70 колаборантів – координаційний штаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА