19:52 21.02.2024

Відновлення зруйнованих об'єктів на Київщині: БЕБ запобігло розтраті понад 686 млн грн бюджетних коштів

2 хв читати
Відновлення зруйнованих об'єктів на Київщині: БЕБ запобігло розтраті понад 686 млн грн бюджетних коштів

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки в Київській області від початку року проаналізували понад тисячу тендерних закупівель на загальну суму майже 6 млрд грн, особливу увагу приділяючи питанню відновлення житла внаслідок агресії РФ, повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки.

"Співробітники БЕБ щоденно здійснюють аналіз державних закупівель з метою підвищення ефективності прийняття управлінських рішень. З початку року ми вже направили 25 рекомендацій до замовників послуг з метою упередження неефективного використання коштів з місцевого бюджету. Таким чином  упереджено розтрату понад 686 млн гривень бюджетних коштів", - сказав керівник теруправління БЕБ у Київській області Максим Кутерга, слова якого наводяться в повідомленні на сайті БЕБ.

Зазначається, що після деокупації Київщини значна частина проєктно-кошторисної документації розроблялася швидкими темпами з огляду на необхідність оперативного відновлення зруйнованого. "Внаслідок цього якість чималої кількості проєктів є вкрай низькою, не враховуючи реальний обсяг необхідних робіт. Крім того, за результатами аналізу ринкових цін на будівельні матеріали та вироби, встановлено чимало випадків завищення цін на окремі позиції, роботи та послуги", - йдеться в повідомленні.

Констатується, що наразі всі договори на проведення робіт підписуються підрозділами Київської обласної військової адміністрації за динамічними цінами. "Враховуючи рекомендації БЕБ вони ретельно перевіряються, а вже під час підписання актів виконаних робіт за потреби коригуються кошторисником, що у фінальному результаті дає змогу запобігати неефективному використанню та розтраті бюджетних коштів", - зазначено в повідомленні БЕБ.

На думку голови Київської ОВА Руслана Кравченка, побудувати систему так, щоб усі процеси відновлення були повністю прозорими - це спільне завдання всіх державних органів. "Це умова довіри людей і запорука співпраці з міжнародними партнерами", - вважає Кравченко.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Апеляційна палата ВАКС визнала невинуватим колишнього нардепа Пацкана й закрила справу

Лише 26% наданих інформаційних повідомлень про зруйноване та пошкоджене житло проходять верифікацію

"Новус Україна" запустив власний "зелений" розподільчий центр у Києві

Кличко пропонує спростити процедуру забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни

Територіальні центри комплектування працюють 24/7 - Сухопутні війська ЗСУ

По інфраструктурному об'єкту Сум завдано удару КАБ, наслідки атаки уточнюють - ОВА

Кількість загиблих на Донеччині через обстріли протягом дня збільшилася до чотирьох

ТЦК за кордоном не працюватимуть - Міноборони України

Дощова погода в Україні в п'ятницю збережеться, у суботу опадів не прогнозують

Аграрні асоціації попросили ВАКС узяти міністра агрополітики на поруки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА