Інтерфакс-Україна
09:39 24.02.2024

Атаку на Новолипецький металургійний комбінат організували СБУ і ГУР - джерела

1 хв читати
Атаку на Новолипецький металургійний комбінат організували СБУ і ГУР - джерела

Атаку на Новолипецький металургійний комбінат у РФ було організовано силами Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в правоохоронних органах.

"Це один із найбільших металургійних комбінатів Росії. Він працює на військово-промисловий комплекс Росії і виконує велику кількість державних замовлень. Сировина з цього підприємства йде на виготовлення російських ракет, артилерії, безпілотників тощо. Тому для України це законна ціль", - зазначає джерело.

Після потужних вибухів на Новолипецькому металургійному комбінаті почалася масштабна пожежа та евакуація персоналу заводу. Як додають у спецслужбах, безпілотники СБУ та ГУР влучили в установки, призначені для первинного охолодження неочищеного коксового газу. Ураження цих об'єктів, за даними джерел, призведе до зупинки всього виробничого процесу металургійного комбінату на тривалий час.

Власником атакованого комбінату є наближений до Путіна російський олігарх Володимир Лісін. За оцінками Forbes, він входить до трійки найбагатших людей Росії.

За даними ЗМІ, донедавна на Новолипецькому металургійному комбінаті виробляли сировину для російських компаній, що займаються ядерною зброєю і балістичними ракетами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Філія "ЦТС "Ліски" АТ "Укрзалізниця" відібрало СК "Гардіан" для страхування відповідальності за сплату митних платежів

Підтримати Києво-Могилянську академію можна і без приватизації - Квіт

Шмигаль про роботу прем'єром: багато викликів, важкі рішення, невпинна робота

Рада визнала депортацію українців з території Польщі у 1944-1952 роках

Українські релігійні діячі обговорили з Келлогом зміцнення зв’язків між українськими церквами та релігійними середовищами США

Держетнополітики ініціюватиме можливость довготривалого перебування священнослужителів за кордоном для душпастирської діяльності

Київський адвокат відбуватиме 15 років ув’язнення за роботу на спецслужби РФ

Умєров відзвітував за два роки на посаді міністра оборони

Держкіно та Одеський міжнародний кінофестиваль уклали договір про надання фінансової підтримки

УЧХ підписав меморандум про співпрацю з Вищою школою публічного управління

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА