Інтерфакс-Україна
13:31 26.02.2024

Російський реваншизм розпочав війну проти України 10 років тому - Зеленський

1 хв читати
Російський реваншизм розпочав війну проти України 10 років тому - Зеленський

Жорстоку війну, що триває наразі проти України, російський реваншизм породив 10 років тому, під час анексії Криму, сказав президент України Володимир Зеленський, виступаючи за допомогою відеозв'язку на Форумі "26-2-14. Війна почалась у Криму".

"Саме тоді, коли відчув, що світ здатен заплющити очі на такі злочини, на такі анексії, на таке знущання з людей, чий дім просто відбирають", - сказав він.

Війни, сказав Зеленський, завершуються по-справжньому, чесно, коли зло, що їх породило, вдається погасити. "І саме тому відчуття справедливості, прагнення миру мають іти поруч. Це потребує, зокрема, не забувати про Крим, боротися за Крим, проти того зла, яке Росія принесла Криму, а далі спробувала рознести по всій Україні і хоче поширити також на землях інших народів", - сказав він.

За словами президента, "ми маємо боротися за повне відновлення сили міжнародного права, сили щодо Криму, а значить і будь-якої іншої землі".

"Ми маємо боротися за фундаментальне право кримськотатарського народу, як і будь-якого іншого народу, на право жити у своєму домі... Повернення всіх наших полонених, повернення всіх депортованих з України, повернення кримських політичних в'язнів є нашим безумовним пріоритетом", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Постпред США при НАТО: Підтримка України з боку союзників по НАТО має вирішальне значення

Качка розраховує на узгодження позицій з партнерами щодо репараційного кредиту до 19 грудня

Україна передала Угорщині проєкт закону щодо змін в освітнє законодавство - Качка

"Укренерго" у п’ятницю обмежуватиме електрику населенню з 8:00 до 21:00, промисловості – на вечірню годину довше

У разі незгоди Угорщини ЄС схвалить рішення про готовність вести переговорну роботу, не чекаючи відкриття кластерів, - Качка

Начальника відділення Дарницького управління поліції Києва затримано на Рівненщині

Зеленський запропонував Болгарії проєкти спільного виробництва

В Івано-Франківську в офісному приміщенні вибухнула зарядна станція, постраждало троє людей – ДСНС

Україна та Кенія будуть співпрацювати над припиненням шахрайських методів російського рекрутингу іноземців у війну - Зеленський

Вперше в Україні засудили до довічного ув’язнення російського військовослужбовця за розстріл полоненого воїна ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА