22:20 26.02.2024

ENTSO-E з 1 березня збільшило ліміт експорту української е/е в ЄС до 550 МВт

2 хв читати
ENTSO-E з 1 березня збільшило ліміт експорту української е/е в ЄС до 550 МВт

Максимальний ліміт експорту української електроенергії з України та Молдови в країни ЄС з 1 березня 2024 року збільшено на 150 МВт на годину - до 550 МВт на годину.

"Таке рішення сьогодні ухвалили оператори енергосистем континентальної Європи ENTSO-E, збільшивши експортну спроможність міждержавних інтерконекторів на 150 МВт. Ця потужність дорівнює роботі одного додаткового блоку теплової електростанції", - написав глава НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький на своїй сторінці у Facebook увечері в понеділок.

За його словами, наразі Україна продає електроенергію всім країнам-сусідам: Словаччині, Румунії, Угорщині, Польщі та Молдові. При цьому обсяги експорту із середини лютого поступово зростають, а імпорт зменшується.

"Торгівля з іншими країнами зі зростаючою часткою експорту - наслідок того, що незважаючи на руйнування, недоліки регулювання та боргові проблеми на ринку, енергосистема все ж таки працює стабільно і є частиною великої європейської континентальної мережі", - зазначив CEO.

Він додав, що можливості для цього створені: доступ до міждержавних інтерконекторів продається на загальних аукціонах за єдиними для всієї Європи правилами.

"Позитивне рішення ENTSO-E сьогодні також свідчить про те, що ми продовжуємо вдосконалювати нашу енергосистему: виконуємо технічні умови європейських колег для того, щоб підготувати нашу енергетичну інфраструктуру до збільшених обсягів експорту", - наголосив Кудрицький.

Він також зазначив, що зростання експорту української електроенергії є одним із показників відновлення економіки країни.

"І недарма Центр економічної стратегії поряд з індексом споживчих цін, припливом іноземного капіталу, рівнем безробіття використовує у своєму треккері економіки під час війни експорт електрики як індикатор стану економіки країни", - доповнив CEO.

Як повідомлялося, мережа системних операторів континентальної Європи ЕNTSO-E збільшила з 1 грудня 2023 року дозволену потужність для імпорту е/е з Європи в Україну і Молдову з 1200 МВт до 1700 МВт. Потужність для експорту з України в Європу, в зону ЕNTSO-E, без Молдови становить 400 МВт.

Щодо Молдови обмежень немає. Експорт після невеликих обсягів у перші місяці зими, почав стабільно йти в Європу від початку лютого, велику кількість днів у цьому місяці він перевищує імпорт або йде на приблизно такому ж рівні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посол України в США: Сподіваємося, що правки, які зменшують або виключають допомогу Україні, будуть відхилені

Нідерланди виділяють понад EUR200 млн на ППО та артилерійські боєприпаси для України

Окупанти 20 разів від ранку обстріляли Нікопольський район, пошкоджено 14 будинків, 30 тис жителів без світла

В Одеській області знищено чотири розвідувальних БПЛА "Орлан-10"

Боррель проведе спільне засідання міністрів закордонних справ й оборони країн ЄС, обговорять надання ППО Україні

Столтенберг: Рішення про надання Україні систем ППО буде оголошено вже найближчим часом

Палата представників США підтримала розгляд 4 законопроєктів про міжнародну допомогу, зокрема Україні

Єрмак і Сіярто домовилися про двосторонню зустріч наступного тижня

Цього року ми не можемо чекати на ухвалення рішень - виступ Зеленського на Раді Україна-НАТО

АРМА запропонувало провести експертизу картин з колекції Медведчука перед їх продажем, щоб залишити у власності держави найцінніші

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА