17:38 27.02.2024

Ворог планує розхитати ситуацію деструктивними наративами й на початку літа завдати військової поразки на сході України

3 хв читати
Ворог планує розхитати ситуацію деструктивними наративами й на початку літа завдати військової поразки на сході України

Найближчими тижнями ворог максимально поширить деструктивні для світової безпеки наративи, а в першій половині червня 2024 року планує скористатися розхитаною ситуацією і завдати військової поразки на сході, заявляють у Комітеті з питань розвідки при президентові України.

"В умовах свідомого відволікання світової суспільної уваги від тривалої та кривавої російсько-української війни керівництво країни-агресора вдалося до реалізації плану спланованих диверсійних дій, інформаційних спецоперацій та відвертих провокацій", - ідеться в заяві комітету, текст якої розміщено в телеграм-каналі Служби безпеки України.

У заяві наголошується, що основні напрями й цілі ворога - це зрив української мобілізації, поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу, створення та поширення фейків про "втому від України" серед партнерів і союзників у світі.

"Глобальна міжнародна ціль росіян - знизити підтримку нашої країни з боку проукраїнської коаліції у світі", - наголошується в заяві.

Згідно з текстом заяви, мета росіян усередині України - "деморалізувати українців, посіяти паніку серед населення, вбити клин між військовослужбовцями та цивільними, розсварити всіх з усіма, в тому числі представників політичного керівництва країни, громадянського суспільства".

У заяві зазначено, що російські спецслужби мають великий досвід у сфері ведення гібридних війн і на інформаційні атаки проти України витрачають не менше, ніж на конвенційну війну.

Зокрема, за інформацією комітету, у листопаді минулого року, в рамках спецоперації "Майдан-3" на поширення антиукраїнських настроїв лише на платформі "Телеграм" РФ витратила майже $250 млн.

"Спецоперація "Майдан-3" досягне своєї кульмінації в березні-травні 2024 року, протягом найближчих тижнів ворог кине максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і спроб розпалювання конфліктів - як усередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка України", - ідеться в заяві.

У заяві уточнюється, що методика кампанії є традиційною для російських спецслужб: "поставити під сумнів легітимність ухвалених в Україні після 20 травня владних рішень, поширити панічні настрої, зневіру, штучно протиставити цивільних і військових, посварити нас із нашими союзниками, розповсюдити в суспільстві всілякі "теорії змови".

Також, як зазначено в тексті заяви, РФ через власних агентів впливу в Україні та в усьому світі робитиме ставку на організацію різноманітних протестних акцій, свідомо дискредитуватиме процес обміну військовополонених.

"За задумом ворога, на першу половину червня ситуацію в нашій державі вдасться розхитати і тоді, скориставшись цим, Україні буде завдано військової поразки на сході, в цьому і є ключова ідея їхньої операції", - резюмується в заяві комітету.

У зв'язку з цим Комітет розвідки при президентові України звертається до українського суспільства, міжнародних партнерів і союзників із закликом "посилити спільний опір і всеосяжні заходи безпеки, особливо в інформаційному просторі, задля ефективної протидії глобальним загрозам і викликам нової світової гібридної війни".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден: Буквально в найближчі кілька годин ми почнемо відправляти в Україну військову допомогу

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $1 млрд

Міноборони України опублікувало основні новації в законі про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня

Байден підписав закон про надання допомоги Україні

ВР має намір удосконалити законодавство про звернення

Лондон та Берлін мають намір співпрацювати для виробництва відновлюваної енергії у Північному морі

Сунак і Шольц заявили про спільну роботу над варіантами використання заморожених активів РФ

Генпрокурор підписав стандарт діяльності прокурорів із захисту інвестицій під час досудового розслідування

На все майно ексголови Верховного Суду Князєва накладено арешт - Мін'юст

ВР розширила компетенцію органів місцевого самоврядування в частині міжтериторіального та транскордонного співробітництва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА