10:15 28.02.2024

Заступник міністра освіти Винницький про оптимізацію вишів: найбільший спротив чинять ректори

2 хв читати
Заступник міністра освіти Винницький про оптимізацію вишів: найбільший спротив чинять ректори

У процесі оптимізації вищих навчальних закладів України найбільше спротиву Міністерство освіти і науки зустріло з боку ректорів, заявив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

"Ми не маємо мети скоротити кількість викладачів (під час об'єднання вишів - ІФ-У). Навпаки, ми зараз зменшуємо деяке навантаження на викладача, щоб забезпечити ту кількість викладачів. Питання не в економії, а в тому, щоб покращити якість освіти", - сказав він в ефірі національного телемарафону в середу.

Водночас заступник міністра зазначив, що певний спротив процесу оптимізації мережі вишів є.

"Найважливіший спротив, насправді, часто пов'язаний з амбіціями ректора. Ми маємо розуміти, що хто буде скорочений у цьому всьому процесі - замість двох ректорів стане один. А це болючий процес для лідера", - підсумував Винницький.

Як повідомлялося, раніше міністр освіти Оксен Лісовий заявляв, що замість двох-трьох слабких університетів необхідно створити на їхній базі один потужний заклад і концентрувати інвестиції в ньому.

У свою чергу заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький вважає, що в містах, де живуть від 100 до 350 тис. громадян, слід утримувати не більше ніж два виші, менше ніж 100 тис. населення - один виш, а в містах із кількістю жителів понад 350 тис. може формуватися мережа вишів.

Міносвіти планує вийти на модернізовану мережу вищих навчальних закладів до літа 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА