Інтерфакс-Україна
11:06 01.03.2024

Національний антарктичний науковий центр розпочав участь у дослідницькому проєкті Polarin

2 хв читати

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) розпочав участь у дослідницькому проєкті Polarin програми Європейського Союзу "Горизонт Європа", повідомляє Міністерство освіти й науки.

"Сьогодні, 1 березня 2024 року, офіційно стартував проєкт Polarin програми ЄС "Горизонт Європа", у якому бере участь Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу. Це установи, що забезпечують полярні дослідження, з ЄС, Чилі, Канади, США, Великої Британії та інших країн. Координує проєкт Інститут Альфреда Вегенера, Німеччина", - йдеться в повідомленні пресслужби Міносвіти.

Зазначається, що Polarin передбачає об'єднання 64 дослідницьких інфраструктур в Арктиці й Антарктиці та надання вільного доступу до них (і безпосереднього, і віддаленого) всім учасникам.

"У такий спосіб планують підтримати міждисциплінарні дослідження обох полярних регіонів для вирішення глобальних проблем, зокрема кліматичних. Адже саме ці регіони особливо важливі для клімату всієї Землі та першими реагують на зміни", - йдеться в повідомленні.

У відомстві розповіли, що створена мережа охоплює всі суміжні сфери досліджень - від морських і наземних до атмосферних, і міститиме в собі дослідницькі станції, судна, обсерваторії, репозитарії та бази даних.

Від України в проєкті представлені дві інфраструктури: антарктична станція "Академік Вернадський" і криголам "Ноосфера".

"Це дозволить нам залучити додаткові міжнародні кошти в антарктичну програму, а українським вченим – використовувати полярні об’єкти інших країн та брати участь у важливих наукових ініціативах", - наводить слова директора НАНЦ Євгена Дикого пресслужба.

Україна приєднається до Polarin у 2024-2025 роках, а загалом він розрахований на п'ять років. Бюджет проєкту - 14,6 млн євро, з яких понад півмільйона євро передбачено для України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

10 жовтня: Яке сьогодні свято, пам’ятні події та цікаві факти

Семирічний хлопчик, постраждалий внаслідок атаки російського дрона у Запоріжжі, помер у лікарні – ОВА

Кількість постраждалих у Києві через нічну ракетно-дронову атаку ворога зросла до дев'яти осіб – Кличко

Енергетики розпочнуть відновлювальні роботи, щойно будуть безпечні умови - Міненерго

Кількість постраждалих від ворожої ракетно-дронової атаки у Києві зросла до восьми людей - Кличко

Кількість постраждалих внаслідок атаки ворожих дронів на Запоріжжя зросла до трьох - ОВА

П'ятеро цивільних постраждали внаслідок нічної ракетно-дронової атаки росіян на Київ - Кличко

Жінка й дитина, постраждалі внаслідок атаки російських БпЛА на Запоріжжя, у важкому стані - ОВА

Житловий будинок зазнав ушкоджень внаслідок атаки ворожих дронів у Києві – КМВА

Житловий будинок зазнав ушкоджень внаслідок атаки ворожих дронів у Києві – КМВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА