17:37 01.03.2024

У Міносвіти мають намір розробити концепцію моделі багатомовної освіти в школах із навчанням мовами корінних народів і нацменшин

2 хв читати

У Міністерстві освіти і науки мають намір розробити концепцію моделі багатомовної освіти в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами корінних народів і національних меншин.

"Під час повномасштабної війни в Україні особливо важливим є розвиток і посилення статусу української мови. Водночас потрібно сприяти розвитку мов корінних народів і національних меншин (спільнот), а також надавати можливості для розвитку та збереження етнокультурної ідентичності учнів і учениць", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначено, що для реалізації цієї мети Міносвіти розробило "Дорожню карту створення умов для підвищення якості навчання державною мовою та мовами корінних народів і національних меншин (спільнот) у закладах загальної середньої освіти України на 2023-2027 роки".

Згідно з повідомленням, дорожня карта визначає напрями роботи й заходи, які допоможуть освітнім управлінцям і вчителям забезпечувати якісну мовну освіту для представників корінних народів і нацменшин.

Зокрема, дорожня карта охоплює чотири напрями: формування та вдосконалення законодавчої та нормативної бази; створення умов для підвищення якості навчання державною мовою та мовами нацменшин (або їх вивчення); підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та закладів середньої освіти з класами (групами) із навчанням мовами корінних народів і нацменшин; організація та проведення консультацій з представниками громад корінних народів і нацменшин з питань освіти, співпраця з міжнародними організаціями.

Зазначено, що кожен напрям містить перелік кроків, результатів, відповідальних органів і строків їх реалізації.

Серед таких заходів: розроблення концепції моделі багатомовної освіти в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами корінних народів і нацменшин; забезпечення навчально-методичного супроводу освітнього процесу в класах (групах) із мовами навчання нацменшин; оновлення змісту освітніх програм підвищення кваліфікації педагогів, зокрема для підготовки їх до участі в реалізації моделі багатомовної освіти; розроблення онлайн-курсів для підвищення кваліфікації педагогів закладів освіти, де є класи / групи з навчанням мовами корінних народів і нацменшин; розроблення силабусів (персоніфікована програма викладача) навчальних дисциплін для вишів; проведення консультацій з питань освіти з громадськими об'єднаннями й закладами освіти, що мають класи (групи) для навчання корінних народів і нацменшин.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Допомога солдатам на передовій має прийти якнайшвидше, а не через 6 місяців

Рух вантажівок у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні уповільнено

Поставки далекобійних ATACMS в Україну можуть бути розпочаті до кінця наступного тижня

Росіяни обстріляли Нікопольський район, постраждала мирна мешканка - голова ОВА

Підозрювані в розстрілі поліцейських на Вінниччині перевозили зброю і мали намір утекти за кордон

Українські ВМС завдали удару по російському судну "Комуна" - речник ВМС ЗСУ

У Литві почалися військові навчання за участю союзників по НАТО

Час між затвердженням пакета американської підтримки і реальним ураженням ворога на фронті має бути максимально коротким - Зеленський

Російська армія має зазнавати втрат щодня - Зеленський після доповіді Сирського

Київщина вже передала на Харківщину майже 130 генераторів різної потужності - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА