Інтерфакс-Україна
15:33 05.03.2024

НАБУ і САП скерували до суду справу про заподіяння 176 млн грн збитків експосадовцями "Центренерго" і "Юнайтед Енерджі"

1 хв читати
НАБУ і САП скерували до суду справу про заподіяння 176 млн грн збитків експосадовцями "Центренерго" і "Юнайтед Енерджі"

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду справу за обвинуваченням у завданні понад 176 млн грн збитків ПАТ "Центренерго" експосадовцями генкомпанії та ТОВ "Юнайтед Енерджі".

Згідно з повідомленнями відомств, ідеться про екскерівника дирекції та ексочільника департаменту "Центренерго" і керівника "Юнайтед Енерджі", яких обвинувачують у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні.

Як встановило слідство, 2020 року генкомпанія уклала угоду про продаж електроенергії "Юнайтед Енерджі", яка перемогла на аукціонах, здійснила лише частковий відбір законтрактованого ресурсу, та мала заплатити штраф.

Щоб цього уникнути, заднім числом було підписано додаткові угоди, в яких виключили положення про дозволені межі відхилення в 5% від договірного обсягу електроенергії. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн, які ТОВ мало сплатити у вигляді штрафу.

Про підозру цим особам було повідомлено в травні 2023 року, у жовтні розслідування було завершено. Матеріали щодо їхніх спільників виділили в окреме провадження.

Обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до шести років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років, а також штраф від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Франція та Великобританія готові надати до 15 тисяч військових для гарантій безпеки в Україні – ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 120 ворожих атак - Генштаб

Американська розвідка спростувала заяви РФ про "атаку" України на резиденцію Путіна - ЗМІ

РФ атакувала дронами енергетичну інфраструктуру Одещини напередодні Нового року — ОВА

До 8,6 тис. грн підвищилася мінімальна зарплата в Україні із 1 січня

Зеленський призначив Олексія Семенюка головою НКЦПФР - указ

Зеленський: підписи під слабкими угодами тільки підживлюють війну, мій підпис стоятиме під сильною угодою

Зеленський: Ми хочемо закінчення війни, але не закінчення України

У 2026 році можливо зупинити Росію, санкції кусають її, але спрацює тільки мертва хватка – Зеленський

КОЛЕКТИВ АГЕНТСТВА "ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА" ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ, ЧИТАЧІВ І КОЛЕГ ІЗ НОВИМ 2026 РОКОМ!

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА