Інтерфакс-Україна
13:46 15.03.2024

Комісія ООН виявила додаткові докази, що стосуються незаконного переміщення дітей з України, й нові випадки сексуального насильства з боку російської влади

2 хв читати

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні під час розслідувань виявила додаткові докази, що стосуються незаконного переміщення дітей з України до районів, які перебувають під контролем РФ, а також задокументувала нові випадки зґвалтування та іншого сексуального насильства щодо жінок і дівчаток.

У новій доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні, оприлюдненій у п'ятницю, зазначено, що комісія продовжила розслідування тверджень щодо переміщення й депортації дітей з України до РФ або в окуповані Росією райони України.

Зокрема, у центрі уваги комісії перебуває розслідування переміщення 46 дітей із Херсонського обласного будинку дитини до Криму за наказом російської влади, здійсненого 21 жовтня 2022 року. Заклад приймав дітей віком від народження й до п'ятого року життя. Комісія, вивчивши джерела інформації, доходить висновку, що переміщення групи дітей із Херсонського обласного будинку дитини до Криму не було тимчасовим і, отже, являло собою воєнний злочин у вигляді незаконного переміщення.

У доповіді задокументовано випадки зґвалтування та іншого сексуального насильства щодо жінок і дівчаток за обставин, у межах яких це також рівносильно катуванням. Комісія нагадала, що раніше задокументувала випадки сексуального й гендерного насильства з боку російської влади в дев'яти областях України та в РФ.

Протягом поточного мандата комісія розслідувала додаткові випадки вищезазначених актів насильства в Херсонській, Київській, Миколаївській і Запорізькій областях України. Жертвами стали дівчата й жінки віком від 15 до 83 років. Відповідно до раніше виявлених закономірностей, представники російської влади ґвалтували жертв і чинили над ними інші види сексуального насильства під час обшуків домівок і тримання під вартою.

Зокрема, у двох випадках обставини дають змогу зробити припущення, що жінки зазнавали сексуального насильства як покарання за підтримку української влади.

Крім того, комісія нагадала, що раніше висловлювала занепокоєння щодо тверджень про геноцид в Україні, зазначивши, що її розслідування з цього питання не припиняються.

"Комісія розглянула твердження, які порушують питання, передбачені Конвенцією про геноцид, а саме - чи є риторика, що транслюється в російських державних та інших засобах масової інформації, прямим і публічним підбурюванням до геноциду. Комісія розглянула багато публічних заяв з використанням образливої риторики та закликів до ненависті, насильства і руйнування. Вона занепокоєна заявами окремих осіб, які підтримують повномасштабне вторгнення Росії в Україну й закликають до вбивства великої кількості людей", - йдеться в доповіді.

Зокрема, комісія рекомендує продовжити розслідування цього важливого питання й відзначає відповідальність держав за запобігання таким висловлюванням.

Комісія представить свою доповідь Раді ООН з прав людини в Женеві в понеділок, 18 березня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга подякував главі МЗС Південної Кореї за допомогу Україні на $ 100 млн

"ДОТ" презентувала виробникам безпілотних систем демоверсію IT-системи DOT-Chain Defence

Зеленський заслухав доповідь військових про перебіг Курської операції

Сибіга в НАТО буде говорити про тиск на РФ, щоб змусити розпочати справжній діалог та про гарантії безпеки

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА