09:26 18.03.2024

У Мінветеранів прогнозують початок будівництва першої черги Військового меморіального кладовища на червень

2 хв читати

В. о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун прогнозує початок будівництва першої черги Національного військового меморіального кладовища (НВМК) на червень 2024 року.

"Маю оптимізм у вирішенні питань, що передують початку будівництва Національного військового меморіального кладовища. Вже найближчим часом має бути ухвалене одне з ключових рішень: передача понад 265 га у власність НВМК. Незабаром на території кладовища розпочнуться підготовчі роботи із видалення зелених насаджень. Процедуру спрощено", - написав Порхун у фейсбуці.

За його словами, у Мінветеранів гарний темп у реалізації цього найбільшого в історії України проєкту вшанування пам'яті загиблих захисників і захисниць України.

"Тому, зберігаючи такі темпи, будівництво першої черги може розпочатися вже в червні", - додав Порхун.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України в жовтні 2022 року схвалив створення Мінветеранів ДП "Національне військове меморіальне кладовище".

19 серпня 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про плани уряду прискорити проєктування НВМК. Кабмін схвалив реалізацію до серпня 2025 року проєкту НВМК у Гатненській громаді біля Києва. Пізніше в Мінветеранів повідомили про плани розпочати будівництво НВМК у Гатненській громаді біля Києва наприкінці листопада і ввести в експлуатацію його першу чергу до кінця року.

7 грудня в Мінветеранів презентували громадськості ескізний проєкт НВМК і візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит.

22 січня міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна заявила, що перші поховання на НВМК можуть бути на початку осені 2024 року. Пізніше в Мінветеранів заявили, що розраховують на будівництво двох черг меморіального кладовища до кінця року.

23 лютого Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів на будівництво Національного військового меморіального кладовища.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА